Rosyjski "Terminator" stanął w płomieniach. Wcześniej zachwalano go w telewizji. "Już nie wróci"

Szef ługańskiej administracji Serhij Hajdaj opublikował nagranie płonącego rosyjskiego ciężkiego wozu bojowego nazywanego "Terminatorem". Ten sam egzemplarz miał być wcześniej zachwalany w rosyjskiej państwowej telewizji.

"Terminator już nie wróci" - napisał w mediach społecznościowych szef Ługańskiej Obwodowej Administracji Państwowej Serhij Hajdaj.

Urzędnik opublikował fragment nagrania z rosyjskiej telewizji, na którym widać było rosyjski ciężki bojowy wóz wsparcia czołgów BMPT "Terminator". Zalety pojazdu były wyliczane przez rosyjskiego reportera.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Niedawno Orkowie [tak Ukraińcy określają Rosjan - red.] w swoim głównym propagandowym programie telewizyjnym obnosili się z wozem wsparcia czołgów o szumnej nazwie "Terminator". Tyle pięknych słów o tym, że pojazd jest prawie niezniszczalny... prawie" - dodał Serhij Hajdaj.

Na nagraniu opublikowanym przez szefa ługańskiej administracji widać, jak twierdził, ten sam pojazd stający w płomieniach.

"Lasy Kreminnej [miasto w obwodzie ługańskim - red.] są przerażające... zwłaszcza dla prawdziwej rosyjskiej zarazy. Mówicie, że "Terminator" nie tonie, nie pali się?" - ironizował Hajdaj.

Zobacz wideo Kobosko o wyroku ws. Poczobuta: Niestety mówiąc brutalnie, Polska niewiele może dla niego zrobić

Wojna w Ukrainie. Trudna sytuacja w obwodzie ługańskim

W 351. dniu inwazji na Ukrainę rosyjskie wojska atakują ukraińskie miejscowości w obwodzie ługańskim. Zdaniem analityków z Instytutu Badań nad Wojną, intensywność działań rosyjskich wojsk może oznaczać początek lokalnej ofensywy.

Najtrudniejsza sytuacja jest w rejonach Bachmutu, Awdiejewki i Łymanu. Tam rosyjskie wojska za wszelką cenę próbują przejąć kontrolę nad głównymi drogami, aby odciąć ukraińskie oddziały od szlaków dostaw sprzętu, amunicji, pomocy medycznej i wyżywienia - tłumaczy niezależny analityk wojskowy Jurij Fiodorow.

"W tym rejonie na dziś można mówić o drobnych, taktycznych sukcesach rosyjskich oddziałów, ale nie ma podstaw do mówienia o wycofaniu się ukraińskich wojsk z tego miejsca i jak mnie się wydaje, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na razie nie rozpatruje takiej możliwości" - podkreślił rosyjski analityk.

Jak podał niezależny portal "Meduza", od początku inwazji na Ukrainę Rosja straciła ponad 20 generałów. Dziennikarze przypuszczają, że armia ukraińska zdołała "namierzyć" wysokiej rangi oficerów na podstawie sygnałów telefonów komórkowych i dzięki grupie informatorów działających na tyłach wroga.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: