Trzęsienie ziemi w Turcji. "Kolejna dobra informacja" od polskich strażaków

Polscy strażacy, którzy biorą udział w akcji ratunkowej w Turcji, uratowali kolejną osobę. Do tej pory udało im się dotrzeć do 11 osób. "Brawo jesteśmy z was dumni" - napisał Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.
Zobacz wideo Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola wyraziła swoje kondolencje po trzęsieniu ziemi w Turcji

"Kolejna dobra informacja z Turcji. Uwolniona 11 osoba przez Polskich ratowników!" - poinformował w mediach społecznościowych Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Jak podaje Radio ZET, dotarcie do tej osoby i uwolnienie jej spod gruzów zajęło strażakom kilka godzin. Obecnie jest ona transportowana do szpitala.

"Brawo jesteśmy z was dumni" - podkreślił komendant PSP.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Turcja. 20-dniowy chłopiec wyciągnięty spod gruzówTrzęsienie ziemi w Turcji. Spod gruzów uratowano 20-dniowego chłopca

Tragiczny bilans trzęsień ziemi

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsień ziemi w Turcji i Syrii przekroczyła 16 tysięcy - informuje agencja AFP, powołując się na przedstawicieli władz i służby medyczne. Blisko 13 tysięcy osób zginęło w Turcji, ponad 3 tysiące w Syrii. Najsilniejszy wstrząs miał magnitudę 7,8.

W środę ze strefy epicentrum trzęsień tureckie linie lotnicze ewakuowały 30 tysięcy osób. Najbardziej dotknięte kataklizmem prowincje odwiedził prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

Tureckie władze informowały, że w całym kraju zawaliło się blisko 6 tysięcy budynków. W akcje ratunkowe według najnowszych danych zaangażowanych jest ponad 80 tysięcy osób, w tym 3200 z 65 państw świata, Wśród ratowników są także zespoły z Polski.

W dziesięciu tureckich prowincjach obowiązuje teraz stan wyjątkowy, a w całym kraju żałoba narodowa.

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. 8 lutego 2023 r.Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Rośnie tragiczny bilans kataklizmu

Więcej o: