Wzruszający moment na konferencji. Reporterka chciała uściskać Zełenskiego. Polityk nawet się nie zawahał

Podczas wspólnej konferencji prasowej prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i premiera Wielkiej Brytanii Rishiego Sunaka doszło do wzruszającego momentu. Na miejscu obecna była dziennikarka BBC Ukraine, która przyznała, że chciałaby uściskać prezydenta. Zełenski nie wahał się ani chwili.

Prezydent Ukrainy odwiedził w środę Wielką Brytanię. Wołodymyr Zełenski spotkał się z premierem Rishim Sunakiem i wygłosił przemówienie w parlamencie. W Pałacu Buckingham rozmawiał z królem Karolem III.

Głównym tematem rozmów było wsparcie militarne i humanitarne dla Ukrainy, o które nieustannie apelują władze w Kijowie. Zełenski zapowiedział w trakcie wizyty, że zrobi wszystko, by przekonać świat do przekazania Ukrainie samolotów potrzebnych do walki z rosyjskim agresorem.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Rishi Sunak zapewnił, że jego kraj w pełni wspiera Ukrainę w walce i liczy na jej zwycięstwo jeszcze w tym roku. Zaznaczył, że Wielka Brytania pracuje nad wariantami skutecznego współfinansowania potrzeb Ukrainy. Podkreślił również, że Wielka Brytania wiedzie prym w zakresie finansowego i technicznego wsparcia dla Międzynarodowego Trybunału Karnego, aby doprowadzić do osądzenia rosyjskich zbrodniarzy wojennych.

Zobacz wideo Prezydent Zełenski z wizytą w Londynie. Spotkał się z premierem Rishim Sunakiem

Wołodymyr Zełenski w Wielkiej Brytanii. Nietypowa prośba dziennikarki

Podczas wspólnej konferencji obu polityków doszło do nietypowej sytuacji. Dziennikarka BBC Ukraine, zwracając się do Zełenskiego w języku ukraińskim, przyznała, że chciałby uściskać prezydenta.

- Panie prezydencie, dziękuję za przybycie. Chciałabym pana uściskać i panu podziękować, ale mi nie wolno - powiedziała reporterka.

- Dlaczego nie? Proszę przyjść i mnie uściskać - zareagował Zełenski, opuszczając mównicę. 

- Nie zostanę zastrzelona? - zażartowała dziennikarka.

Zełenski przybył do Paryża na spotkanie z Macronem i Scholzem 

W środę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przybył do Paryża na spotkanie z francuskim prezydentem Emmanuelem Macronem i kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem. Z kolei w czwartek ma pojawić się w Brukseli.

Rozmowy w Paryżu mają dotyczyć zwiększenia wsparcia militarnego dla Ukrainy i wysyłki samolotów bojowych dla ukraińskich sił zbrojnych. Francuskie władze twierdzą, że nie wykluczają dostaw samolotów. Według obserwatorów Francuzi mogliby przekazać Kijowowi wyprodukowane w latach 80. samoloty bojowe Mirage.

Więcej o: