"Pierwsza dama Rosji" Alina Kabajewa chwali propagandowe media. "Nie ustępują karabinowi Kałasznikow"

Alina Kabajewa, która kieruje Narodową Grupą Medialną w Rosji, podczas jubileuszu 15-lecia NGM porównała działanie mediów do Kałasznikowa. - Informacja działa dzisiaj, w warunkach, w których żyjemy i walczymy o nasz kraj jako broń wojskowa. A pod względem znaczenia w niczym nie ustępuje karabinowi szturmowemu - odparła.

Proputinowska Narodowa Grupa Medialna obchodziła 1 lutego swoje 15-lecie. W uroczystościach wzięła udział również nagradzana na arenie międzynarodowej gimnastyczka Alina Kabajewa, która nieoficjalnie jest określana jako "pierwsza dama Rosji" i wieloletnia kochanka Władimira Putina - przekazuje Ukraińska Prawda.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Służba Bezpieczeństwa Ukrainy znalazła i schwytała rosyjskich agentów

Rosja. Alina Kabajewa porównała rosyjskie media do Kałasznikowa

Przewodnicząca rady nadzorczej Narodowej Grupy Medialnej podkreśliła podczas swojego wystąpienia znaczenie mediów w trwającej wojnie. "Domniemana kochanka Putina, Alina Kabajewa, powiedziała, że rosyjskie media to broń wojenna na równi z kałasznikowem" - przekazał doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Gerashchenko.

Odnosząc się do 15.-lecia NGM Kabajewa przekazała, że to wielki sukces dla Rosji. - Nasz naród potrzebuje tego sukcesu, bo praca informacyjna dzisiaj, w warunkach w jakich żyjemy i walczymy o nasz kraj, jest jak broń wojskowa. A pod względem znaczenia w niczym nie ustępuje karabinowi szturmowemu Kałasznikow - powiedziała Kabajewa.

Władimir Putin i Alina KabajewaAlina Kabajewa nie jest "kochanką Putina"? "Ona kryje go za kasę"

Rosja. Alina Kabajewa niespodziewanie pojawiła się na uroczystości

Alina Kabajewa jest nagradzaną gimnastyczką. W 2000 roku zdobyła brązowy medal w Sydney, a w 2004 roku złoty medal w Atenach. Gdy zakończyła karierę sportową, zajęła się polityką, należała do partii Jedna Rosja. W 2008 roku poznała prezydenta Rosji Władimira Putina i od tego czasu była nazywana "nieoficjalną pierwszą damą Rosji". Związku z rosyjskim przywódcą nigdy nie potwierdziła.

Kochanka Władymira Putina Alina Kabajewa i moskiewski patriarcha Cyryl mają się znaleźć na liście osób objętych sankcjami przez Unię Europejską."Bild": Kochanka Putina ogłosi zwycięstwo nad Ukrainą

Więcej o: