Turcja. Polscy strażacy uratowali już dziewięć osób spod gruzów. To m.in. 13-latka i rodzina

Polscy strażacy uratowali kolejną osobę po trzęsieniu ziemi w Turcji. To 13-letnia dziewczynka. "Nasza grupa cały czas w akcji" - podkreślił komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak.
Zobacz wideo Polska wysyła do Turcji strażacką grupę ratowniczą, która pomoże przy poszukiwaniu poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

13-letnia dziewczynka jest dziewiątą osobą uratowaną przez polskich strażaków z grupy HUSAR. "Nasza grupa cały czas w akcji. Kolejna bardzo dobra informacja. Brawo" - napisał w mediach społecznościowych komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak.

Wcześniej strażacy uratowali m.in. 17-latkę i czteroosobową rodzinę - rodziców i dwójkę dzieci. Pod gruzami zlokalizowano jeszcze kilku zasypanych, do których polscy strażacy starają się dotrzeć.

Na terenie dotkniętym trzęsieniem ziemi pracowały dotąd cztery zespoły po 15 ratowników z Polski. Wspomagają ich specjalne wyszkolone psy.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Joe BidenBiden do ambasadorki Ukrainy: Będziemy z wami tak długo, jak to konieczne

Trzęsienie ziemi w Turcji. Nie żyje niemal 8 tys. osób

Pierwsze trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 nawiedziło okolice Gaziantep we wczesnych godzinach poniedziałkowych, a kilka godzin później nastąpiło trzęsienie o sile 7,5. We wtorek ziemia znowu się zatrzęsła. Tym razem epicentrum trzęsienia o magnitudzie 5,5 miało znajdować się w centralnej części kraju.

Według najnowszego bilansu wskutek wstrząsów, w Turcji oraz sąsiadującej z nią Syrii zginęło ponad 7,8 tys. osób. Liczba ta może jeszcze wzrosnąć, ponieważ pod gruzami wciąż znajdują się ludzie. Tysiące domów legły w gruzach.

Uratowana pięciolatka z TurcjiTurcja. Wzruszające słowa uratowanej 5-latki. "Nic mi nie jest, tato"

Więcej o: