Sudan Południowy. Mały chłopiec przeciskał się przez tłum do papieża. Wręczył mu nietypowy prezent

Papież Franciszek w miniony weekend przebywał w Sudanie Południowym w ramach pielgrzymki ekumenicznej. Podczas swojej wizyty spotkał się z tłumem wiernych, który czekał na niego na trasie przejazdu papamobile. W pewnym momencie przez tłum przecisnął się mały chłopiec, który wręczył papieżowi nietypowy podarek.

W ramach swojej sześciodniowej podróży po Afryce, od piątku do niedzieli papież Franciszek przebywał w Sudanie Południowym. Tam podczas przejazdu papamobile mały chłopiec postanowił wręczyć głowie Kościoła nietypowy podarek.

Zobacz wideo Czy papież Franciszek przyleci do Polski? Szrot: To jest decyzja Ojca Świętego. Prezydent go zaprosił

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Wzruszający gest małego chłopca. "Kto jest ubogi, daje wszystko, co ma"

Po trzydniowej wizycie w Demokratycznej Republice Konga papież Franciszek wraz ze zwierzchnikiem Wspólnoty Anglikańskiej, arcybiskupem Canterbury Justinem Welbym oraz moderatorem Zgromadzenia Ogólnego Prezbiteriańskiego Kościoła Szkocji pastorem Iainem Greenshieldsem, w piątek 3 lutego polecieli do Sudanu Południowego w ramach pielgrzymki ekumenicznej. 

Podczas wizyty, papież Franciszek spotkał się między innymi z władzami państwowymi oraz z tamtejszym duchowieństwem. Jedno z takich spotkań miało miejsce w katedrze św. Teresy w stolicy państwa, Dżubie. Dyrektor watykańskiego Biura Prasowego Andrea Tornielli udostępnił na Twitterze poruszające zdjęcie zrobione w chwili spotkania papieża z tłumem zebranym pod stołeczną katedrą. Na fotografii uwieczniony został moment, kiedy mały chłopiec, któremu udało się przecisnąć przez zbiorowisko, wręcza głowie Kościoła nietypowy podarek - zwinięty banknot. Poruszony postawą chłopca Andrea Tornielli napisał -  "kto jest ubogi, daje wszystko, co ma. Symboliczne zdjęcie z podróży: przed katedrą w Dżubie dziecko dało papieżowi banknot".

Papież Franciszek apeluje o pokój

Podczas sobotniego spotkania w katedrze św. Teresy papież Franciszek wzywał cały kraj do pokoju. - Pragnę ponowić mój stanowczy i szczery apel o zakończenie wszelkich konfliktów i poważne wznowienie procesu pokojowego - mówił cytowany przez CNN papież do zgromadzonego w Dżubie tłumu. Od 2013 roku Sudan Południowy toczy wojnę domową. Porozumienie pokojowe zostało zawarte w 2018 roku, ale nadal nie obowiązuje w pełni.

Podczas niedzielnej mszy świętej papież po raz kolejny wystosował apel o pokój w Sudanie Południowym, podczas którego prosił mieszkańców skonfliktowanego od lat kraju, aby złożyli broń i przebaczyli sobie nawzajem. Jak podaje agencja Reuters, zwierzchnik Kościoła katolickiego wezwał także ludzi do budowania "dobrych relacji międzyludzkich jako sposobu na powstrzymanie korupcji zła, choroby podziałów, brudu oszukańczych interesów i plagi niesprawiedliwości". 

Więcej o: