Łotwa. Pożar w amerykańskiej fabryce dronów. Słup ognia [WIDEO]

W amerykańskiej fabryce zlokalizowanej w Łotwie wybuchł pożar. W tym miejscu produkowane są drony zwiadowcze wykorzystywane m.in w Ukrainie - podaje agencja AFP.

"W zakładzie produkcyjnym wybuchł pożar o wysokim stopniu zagrożenia, tworząc kłęby dymu, który może być szkodliwy dla ludzi. Brygady VUGD pracują nad gaszeniem pożaru" - poinformowały służby na Twitterze.

Ze wstępnych informacji wynika, że chodzi o zakład firmy Edge Autonomy, produkującej drony zwiadowcze wykorzystywane m.in. w Ukrainie. W sieci pojawiły się nagrania, które pokazują słup ognia.

Fabryka zlokalizowana jest w miejscowości Marupe pod stołeczną Rygą. Na miejscu jest ok. 20 radiowozów, 9 wozów strażackich i 5 karetek pogotowia. 

Zobacz wideo Andrzej Duda o wizycie Joe Bidena w Polsce: Najprawdopodobniej wybiera się do naszej części Europy w lutym

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Firma Edge Autonomy miała przekazać drony na Ukrainę

Zaledwie dwa tygodnie temu, po zakończeniu publicznej zbiórki darowizn, poinformowano o dostawach dronów Edge Autonomy na Ukrainę. Po ugaszeniu ognia śledczy skupią się na wyjaśnieniu przyczyn pożaru. Zbadają, czy ogień nie został zaprószony celowo.

Edge Autonomy (dawniej UAV Factory) produkuje technologie systemów bezzałogowych, które są dostarczane klientom rządowym, komercyjnym i akademickim w prawie 70 krajach. Firma uznawana jest za jednego z czołowych producentów światowej klasy technologii dronowej. Drony "Edge Autonomy" trafiają także do armii ukraińskiej.

Więcej o: