Wspólne wystąpienie Hołowni i Kosiniaka-Kamysza. Mają ogłosić rozpoczęcie współpracy

Władysław Kosiniak- Kamysz i Szymon Hołownia mają we wtorek ogłosić początek współpracy swoich partii - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Liderzy "Polski 2050" i PSL mają zapowiedzieć również powołanie zespołów programowych.

Jak podaje "Rzeczpospolita", na 11.30 w Senacie zaplanowano wspólne wystąpienie liderów PSL i Polski 2050. Politycy podczas konferencji prasowej mają ogłosić współpracę programową swoich partii oraz zapowiedzieć powołanie zespołów programowych.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rz", ma to być początek przedwyborczej współpracy obu ugrupowań.

Zobacz wideo Zalewski: Hołownia powiedział, żadna decyzja w sprawie konfiguracji wyborczych nie została podjęta

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Wybory parlamentarne, zgodnie z konstytucją, odbędą się w listopadzie 2023 r. Wciąż trwają przymiarki do wspólnej listy opozycji, która miałaby zdetronizować PiS. Wyniki z ostatnich sondaży nie są optymistyczne ani dla ugrupowania Szymona Hołowni ani dla partii Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Prawo i Sprawiedliwość z dużą przewagą nad Koalicją Obywatelską. Spory spadek Polski 2050

Z sondażu CBOS wynika, że gdyby wybory odbyły się w ostatni weekend stycznia, to PiS uzyskałoby o 10 proc. wyższe poparcie niż Koalicja Obywatelska. Trzecie miejsca zajęła Polska 2050, na którą chce zagłosować 7 proc. - tyle samo co na Konfederację.

To już kolejne badanie, w którym partia Szymona Hołowni uzyskała poparcie poniżej 10 proc. W tym i innych sondażach PSL znalazłoby się poza Sejmem z wynikiem poniżej 4 proc. głosów.   

Lider PO Donald Tusk i prezydent Warszawy Rafał TrzaskowskiKto miałby zostać premierem opozycji? Ani Tusk, ani Hołownia [SONDAŻ]

Więcej o: