Atak zimy w Chinach. Klatka schodowa zamieniła się w lodową jaskinię [WIDEO]

Wnętrze jednego z bloków w północnej prowincji Chin Heilongjiang niemal w całości zostało pokryte śniegiem i lodem. Do zdarzenia doszło, gdy jeden z lokatorów miał zostawić otwarte drzwi wejściowe. Nocą temperatura spadła do -40 st. Celsjusza.

Blok mieszkalny w Chinach został zamieniony w gigantyczne igloo. Na nagraniu zamieszczonym w sieci widać mieszkańców w zimowych kurtkach wchodzących po oblodzonej klatce schodowej - podaje "Daily Mail".

Jak czytamy, schody przypominały lodową jaskinię po tym, jak jeden z lokatorów rzekomo zapomniał zamknąć drzwi w tygodniu, w którym prowincja odnotowała najniższą temperaturę w historii. Na wideo widać, jak ogromne bryły lodu zwisają z sufitu. Oblodzone są również podłoga, ściany i poręcze.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Interia, cytując chińskie media, podaje, że na najbardziej wysuniętym na północ krańcu prowincji Heilongjiang pod koniec stycznia odnotowywano najniższe temperatury w historii. Trzy dni z rzędu słupki rtęci wskazywały poniżej -50 st. Celsjusza. Miejsce to nazywane jest "północnym biegunem zimna".

Padł także rekord najniższej temperatury w regionie od czasu prowadzenia pomiarów - termometry wskazały -53 st. Celsjusza.

Więcej o: