Ukraina. Rosjanie ostrzelali Kramatorsk. Zginęło troje cywilów, 20 jest rannych

Rosjanie ostrzelali Kramatorsk na wschodzie Ukrainy, najprawdopodobniej z użyciem rakiety Iskander. Zginęło troje cywilów, a co najmniej 20 jest rannych. "Sprawcy nie zasługują na łaskę" - skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Późnym wieczorem w środę rosyjskie wojska ostrzelały Kramatorsk na wschodzie Ukrainy (obwód doniecki). Z najnowszych informacji podawanych przez policję wynika, że Rosjanie wystrzelili pocisk, który doszczętnie zniszczył jeden budynek mieszkalny i uszkodził co najmniej siedem innych. Zginęły trzy osoby, a 20 zostało rannych. Pod gruzami wciąż mogą być uwięzieni ludzie.

Wojna w Ukrainie - ukraińscy żołnierzeUkraina wygra z Rosją? Bierze pod uwagę wersję z "amputowaną Ukrainą"

Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa. Na miejscu zdarzenia pracuje 11 zespołów dochodzeniowych, eksperci od materiałów wybuchowych, przewodnicy psów, ratownicy medyczni, policja patrolowa i inne jednostki. Mieszkańcy są ewakuowani do miejscowej szkoły, gdzie utworzono schron.

Kramatorsk. Rosjanie ostrzelali centrum miasta

Szef administracji wojskowej obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko poinformował, że okupanci w ataku użyli precyzyjnej rakiety Iskander. Jak zaznaczył, Rosjanie specjalnie celowali w centralną dzielnicę miasta, aby zastraszyć ludność, siać panikę, stosując taktykę spalonej ziemi.

Zobacz wideo Janusz Reiter: Krytycy Scholza twierdzą, że nie zrobi niczego z Rosją

Więcej informacji o wojnie w Ukrainie na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zełenski: Ukraina graniczy ze złem absolutnym

Rosyjski ostrzał Kramatorska skomentował prezydent Ukrainy. "Budynek mieszkalny, uderzenie rakietowe. Zginęli cywile, część nadal jest uwięziona pod gruzami. To nie jest powtórka z historii, taka jest codzienność naszego kraju. Kraju, który graniczy z absolutnym złem" - napisał Wołodymyr Zełenski w mediach społecznościowych. "Jedynym sposobem na powstrzymanie rosyjskiego terroryzmu jest jego pokonanie. Czołgami, myśliwcami, rakietami dalekiego zasięgu" - podkreślił.

Zełenski złożył kondolencje bliskim ofiar i zapowiedział, że Ukraina znajdzie i ukarze odpowiedzialnych za ten atak. "Nie zasługują na łaskę" - przekazał.

Benjamin NetanjahuIzrael przekaże Ukrainie broń? Netanjahu składa (wątłą) deklarację

Więcej o: