Niemcy. Dwa wozy bojowe Puma rozbiły się podczas ćwiczeń na poligonie. 12 żołnierzy jest rannych

Dwa wozy bojowe Puma rozbiły się podczas prowadzonych ćwiczeń na poligonie wojskowym Altmark we wschodnich Niemczech. Rannych zostało 12 niemieckich żołnierzy, jeden z nich trafił do szpitala.

Niemieckie siły zbrojne (Bundeswehra) poinformowały, że do zdarzenia doszło 1 lutego około godz. 11:30 w Centrum Szkolenia Bojowego w Colbitz-Letzlinger Heide w Saksonii-Anhalt na poligonie wojskowym Altmark - informuje niemieckie wojsko. "Po wypadku natychmiast podjęto działania pierwszej pomocy" - przekazano.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo

Niemcy. Wypadek podczas ćwiczeń na poligonie wojskowym. 12 żołnierzy rannych

Do wypadku doszło podczas ćwiczeń z pojazdami Puma (jeden waży ok. 40 ton - red.) na poligonie wojskowym Altmark, który znajduje się około 50 km od Magdeburga. Pojazdy te mają zastąpić wozy bojowe Marder. Podczas ćwiczeń przygotowywano je do włączenia do oddziałów interwencyjnych szybkiego reagowania (VJFT) w ramach działań NATO. Żołnierze, którzy ćwiczyli na poligonie, należą do jednostki Munster w Dolnej Saksonii. Według wstępnych informacji, do zderzenia wozów bojowych doszło, gdy oba jechały ze sporą prędkością - informuje niemiecki portal mdr.de.

Wołodymyr Zełenski (zdj. ilustracyjne)Niemcy proszą o rozwagę. Ukraina chce broń dalekiego zasięgu

Niemcy. Usterki w pojazdach bojowych Puma wykryto już w zeszłym roku

Jak przekazały niemieckie siły zbrojne, w wypadku zostało rannych 12 żołnierzy, w tym jeden z nich doznał poważnych obrażeń. "W krótkim czasie na miejscu pojawili się ratownicy, w tym helikopter ratunkowy, który zabrał ciężko rannego mężczyznę do szpitala wojewódzkiego. Wszyscy pozostali żołnierze biorący udział w wypadku otrzymali pomoc medyczną na miejscu" - przekazano w komunikacie. Dodano również, że rozpoczęło się "dochodzenie, które wyjaśni w jaki sposób doszło do wypadku i jakie były jego możliwe przyczyny" - czytamy w komunikacie Bundeswehry.

W grudniu zeszłego roku poinformowano o awarii 18 bojowych wozów piechoty Puma, które wykorzystywano w ćwiczeniach Bundeswehry. Wtedy też była minister obrony Niemiec Christine Lambrecht dała firmom zbrojeniowym kilka tygodni na usunięcie usterek - przekazuje portal Newsingermany.com.

Olaf Scholz, kanclerz NiemiecScholz przestrzega ws. myśliwców dla Ukrainy. "Nie pozwolę na eskalację"

Więcej o: