Izrael. Rodzice zostawili niemowlę na lotnisku, bo nie kupili dla niego biletu. "Nie wierzyliśmy w to, co widzimy"

Para z Belgii nie kupiła biletu lotniczego dla swojego dziecka. Gdy odmówiono im wejścia na pokład, zostawili swojego synka w nosidełku przy stanowisku odprawy na lotnisku w Tel Awiwie i próbowali sami dostać się do samolotu. Pracownicy linii lotniczych relacjonowali, że "nigdy wcześniej nie spotkali się z podobną sytuacją".

Na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie we wtorek para z belgijskimi paszportami planowała lecieć ze swoim małym synkiem do Brukseli. Rodzice nie kupili jednak biletu dla niemowlaka.

Gdy zostali poproszeni o zapłacenie za bilet dla dziecka, miało dojść do kłótni z pracownikami lotniska. Ku ogromnemu zdziwieniu obsługi para zostawiła niemowlaka w nosidełku i udała się do kontroli paszportowej, by wsiąść do samolotu - relacjonuje Times of Israel.

"Wszyscy pracownicy byli w szoku. Nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego. Nie wierzyliśmy w to, co widzimy" - relacjonowali pracownicy Ryanaira, których cytował Channel 12.

Zobacz wideo Jak ochronić dzieci przed zakażeniem wirusem RSV i grypy?

Personel powiadomił o zdarzeniu policję i ochronę lotniska. Policjanci odnaleźli rodziców i zabrali ich na przesłuchanie. 

Władze lotniska: Chcieli negocjować z ochroną. Po prostu zostawili swoje dziecko 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Według Israel Airports Authority (IAA) organizacji odpowiedzialnej za zarządzanie głównymi lotniskami cywilnymi Izraela, para przybyła do terminalu już po zamknięciu stanowiska odprawy. Chcieli negocjować z ochroną i "po prostu zostawili swoje dziecko". Serwis nie podaje, czy para w końcu trafiła na pokład samolotu.

Czołgi Leopard 2A4 podczas ćwiczeń w Żaganiu, 15 września 2013 r.Rosja. Nagrody za przejęcie lub zniszczenie czołgów NATO. Ile dostaną żołnierze?

Historia z Izraela to jednak dobra przestroga dla każdego podróżującego z małym dzieckiem rodzica. Przed podróżą samolotem warto sprawdzić, jakie zasady obowiązują w danym przypadku, by móc bez kłopotu dostać się na pokład.

Więcej o: