Alaksandr Łukaszenka przeszedł kilka metrów i wszyscy poznali jego słaby punkt. "Ma poważne problemy"

"Łukaszenka ma poważne problemy ze zdrowiem, ledwo chodzi" - pisze w mediach społecznościowych rosyjski oligarcha Leonid Newzlin. W mediach pojawia się coraz więcej nagrań, przedstawiających prezydenta Białorusi, który ma mieć trudności z poruszaniem.

Problemy zdrowotne Alaksandra Łukaszenki stają się coraz powszechniejszym tematem. Media już w 2019 roku donosiły o złym stanie zdrowia białoruskiego prezydenta. Teraz w mediach społecznościowych opublikowano kolejne nagranie, na którym widać, że Łukaszenka utyka na nogę.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Cichanouska: Nie może być wolnej Białorusi bez wolnej Ukrainy

Białoruś. Alaksandr Łukaszenka ma problemy z chodzeniem?

Od dawna wiadomo, że Alaksandr Łukaszenka ma problemy ze sprawnym poruszaniem. 30 stycznia, podczas wizyty w Harare i spotkania z prezydentem Zimbabwe Emmersonem Mnangagwą, wyraźnie utykał na jedną nogę - to ma potwierdzać pojawiające się od kilku miesięcy informacje, że ma problemy ze zdrowiem. "Łukaszenka ma poważne problemy ze zdrowiem, ledwo chodzi" - skomentował rosyjski oligarcha Leonid Newzlin, który opublikował nagranie na Twitterze.

Podobne nagranie publikowano już w listopadzie zeszłego roku. Wtedy Łukaszenka zjawił się w Armenii, aby uczestniczyć w szczycie Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Przywódca Białorusi miał wtedy problem z wyjściem z prywatnego samolotu. "Dyktator z trudem porusza nogami" - pisały wówczas białoruskie media. Według nieoficjalnych informacji Łukaszenka cierpi na cukrzycę, nadciśnienie oraz problemy z kręgosłupem, przez co ma trudności z chodzeniem oraz siedzeniem.

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka (po prawej)wita się z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem podczas spotkania w Mińsku na Białorusi, czwartek 19 stycznia 2023 r.Białoruś dołączy do wojny? Łukaszenka "ma rozum", ale czuje presję Putina

Białoruś. Aleksandr Łukaszenka zacieśnia stosunki z Zimbabwe

30 stycznia prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka dotarł do Harare, gdzie spotkał się z tamtejszym przywódcą Emmersonem Mnangagwą. Przywódcy próbują zacieśnić stosunki dyplomatyczne szczególnie teraz, gdy oba narody mierzą się z zachodnimi sankcjami. Zimbabwe - za nieprawidłowości, dotyczące praw człowieka, natomiast Białoruś - za wspieranie Rosji.

- Po prostu Zachód pozostaje zdeterminowany, by ukarać nasze dwa kraje, ale im się to nie uda, ponieważ strategie rozwojowe obu krajów mają zapewnić nam samowystarczalność - przekazał Godwills Masimirembwa, przewodniczący rządzącej partii Zanu PF w Zimbabwe z prowincji Harare, cytowany przez Euronews.

Aleksandr Łukaszenka poleciał do ZimbabweŁukaszenka w Zimbabwe na czerwonym dywanie. "Kartoflany przybył z wizytą"

Więcej o: