Niemcy: trwa śledztwo ws. śmierci Polaka po uderzeniu w Bramę Brandenburską. Mamy stanowisko prokuratury

Trwa wyjaśnianie okoliczności tragedii, do której doszło 15 stycznia wieczorem w Berlinie. 26-letni Polak wjechał rozpędzonym autem w Bramę Brandenburską. Mężczyzna zginął na miejscu. Jak przekazała we wtorek portalowi Gazeta.pl berlińska prokuratura, śledczy zbierają obecnie opinie biegłych i ekspertyzy. Może to potrwać nawet kilkanaście tygodni.

Do wypadku doszło tuż przed północą. Samochód osobowy jechał od strony alei Unter den Linden.

Prawe przednie koło kierowanego przez 26-latka auta uderzyło w krawężnik na Pariser Platz. Opona pękła, a samochód następnie skręcił w lewo i z dużą prędkością uderzył w jeden z filarów Bramy Brandenburskiej.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Kierowca - zameldowany w Berlinie Polak - zginął na miejscu. Auto było zarejestrowane w Polsce.

Jak informowały niemieckie media, wstępne ustalenia wskazywały, że nie był to atak terrorystyczny ani skutek nielegalnych wyścigów.

Zobacz wideo Kaleta: My już ustąpiliśmy w sprawie KPO

Berlin: 26-letni Polak uderzył w Bramę Brandenburską

Portal Zdf.de informował, że według policji istnieją przesłanki wskazujące na samobójstwo.

"Badania kryminalistyczne wciąż trwają, więc nie można na tym etapie potwierdzić samobójstwa" - przekazał we wtorek portalowi Gazeta.pl Sebastian Büchner z biura prasowego Prokuratury Generalnej w Berlinie.

Jak zaznaczył urzędnik, dochodzenie zajmie trzy miesiące, dopóki nie zostaną zebrane wszystkie konieczne ekspertyzy.

Portal Zdf.de informował przed kilkoma dniami, że naprawa Bramy Brandenburskiej potrwa do marca i pochłonie ok. 39 tys. euro.

Berlin. 26-letni Polak zginął w wypadkuŚmierć Polaka po uderzeniu w Bramę Brandenburską. Są wstępne ustalenia

Szukasz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: