Pilot nie chciał, aby samolot uderzył w budynki mieszkalne. Nie zdołał się uratować. "Bohater"

24-letni Danyło Muraszko, pilot Sił Zbrojnych Ukrainy, wykonał manewr, dzięki któremu jego samolot nie uderzył w budynki mieszkalne. Jak opisuje 299. Brygada Lotnictwa Taktycznego, żołnierz przypłacił to życiem.

"Oficer od pierwszego dnia pełnej agresji Federacji Rosyjskiej wiernie i odważnie wykonywał wszystkie powierzone mu zadania bojowe, odznaczał się heroicznym oddaniem sprawie wojskowej, patriotyzmem i nienaganną służbą narodowi ukraińskiemu, był lojalnym towarzyszem i jaskrawym przykładem dla żołnierzy naszej jednostki" - opisuje w pożegnaniu zamieszczonym na Facebooku 299. Brygada Lotnictwa Taktycznego, w której służył Danyło Muraszko.

Zobacz wideo Pościg policjantów za pijanym kierowcą. Miał we krwi niemal 2 promile alkoholu i nie miał prawa jazdy

Pilot nie chciał, aby samolot uderzył w budynki mieszkalne. Nie zdołał się katapultować

W poście czytamy, że 24-letni pilot zginął 27 stycznia podczas misji bojowej w pobliżu miejscowości Szabelkiwka w obwodzie donieckim. Jego samolot został trafiony przez wrogi myśliwiec. Z opisu na Facebooku wynika, że Muraszko chciał jak najbardziej oddalić się od pobliskiego osiedla mieszkaniowego. 

Rosyjska armia - zdjęcie ilustracyjneNiemcy. Prokremlowscy aktywiści przekazali pieniądze dla rosyjskiej armii

"Do ostatnich sekund próbował odlecieć od budynków mieszkalnych, nie zważając na wysokość lotu" - czytamy. Brygada dalej podkreśla, że w rezultacie utraty wysokości nie był w stanie bezpiecznie się katapultować i "zginął śmiercią Bohatera". Dowództwo jednostki nadało pilotowi tytuł "Bohater Ukrainy".  

Więcej o: