Bangladesz. Nastolatek bawił się w chowanego. Został znaleziony 3,6 tys. km dalej

W Bangladeszu chłopiec o imieniu Fahim podczas zabawy w chowanego ukrył się w kontenerze wysyłkowym. Został znaleziony kilka dni później kilka tysięcy kilometrów dalej - w Malezji.

Do zdarzenia doszło 12 stycznia w Bangladeszu w dzielnicy portowej Ćottogram (w południowo-wschodniej części kraju), ale cała sprawa wyszła na jaw 28 stycznia. 15-letni Fahim bawił się ze swoimi rówieśnikami w chowanego. Chłopiec ukrył się w kontenerze wysyłkowym i przez przypadek zamknął się w środku.  

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Bezpieczeństwo szwaczy zagrożone

Bangladesz. Chłopiec był odwodniony i "płakał" z głodu

Kontener został załadowany na statek handlowy płynący do oddalonego o 3,6 tys. km Kuala Lumpur. Chłopiec próbował się wydostać, ale bezskutecznie. Dopiero 17 stycznia znalazły go malezyjskie władze portowe - informuje portal Alarabiya Net. Według relacji, 15-latek był odwodniony, płakał, prosząc o jedzenie i miał gorączkę. Trafił do pobliskiego szpitala, gdzie przeszedł badania. 

Arabia Saudyjska. Torturowała i zabiła pokojówkę. Sąd skazał ją na śmierć (zdjęcie ilustracyjne)Arabia Saudyjska. Torturowała i zabiła pokojówkę. Sąd skazał ją na śmierć

Podejrzenia, że dziecko padło ofiarą handlarzy ludźmi

Policja początkowo sugerowała, że 15-latek mógł paść ofiarą handlarzy ludźmi, co zdementował tamtejszy minister spraw wewnętrznych. Przyznał, że był to nieszczęśliwy wypadek. - Nie możemy mówić o handlu ludźmi, ponieważ wstępne śledztwo wykazało, że chłopiec wszedł do kontenera, następnie zasnął, aż w końcu trafił do Malezji - powiedział Datuk Seri Saifuddin Nasution Ismail.

Według ONZ handel ludźmi jest trzecim, po handlu bronią i narkotykami, najbardziej dochodowym procederem. Każdego roku tysiące dzieci m.in. z pogranicza Indii i Bangladeszu jest uprowadzanych i sprzedawanych przestępcom. Często trafiają do domów publicznych, gdzie zmuszane są do prostytucji. 

Obóz uchodźców w Cox's Bazar w BangladeszuUciekli przed śmiercią w ogniu, żyją w zawieszeniu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dorzuć się do naszej skarbonki! 

Więcej o: