Iran: atak dronów na fabrykę amunicji. Władze: Na szczęście nie powiódł się

Eksplozja w fabryce amunicji w Isfahanie w środkowym Iranie. Jak donoszą tamtejsze media, powołując się na irańskie ministerstwo obrony, wybuch spowodował atak dronów.

"Jeden z dronów został zestrzelony przez obronę przeciwlotniczą, dwa pozostałe wpadły w pułapkę systemu obrony i wybuchły. Na szczęście atak nie powiódł się i nie spowodował żadnych strat w ludziach ani żadnych większych zniszczeń na dachu fabryki" - głosi oświadczenie ministerstwa cytowane przez państwową agencję INRA.

Irańskie agencje informacyjne wcześniej poinformowały o głośnym wybuchu i opublikowały wideo pokazujące silny rozbłysk w zakładzie, o którym mówi się, że jest fabryką amunicji, oraz nagrania pojazdów służb ratunkowych przed budynkiem, gdzie miało dojść do ataku.

Według niektórych źródeł do ataku miało dojść m.in. na fabrykę, w której produkowane są drony Shahed, które Rosja kupuje od Iranu i wykorzystuje do ostrzeliwania celów w Ukrainie.

Do wybuchów doszło w momencie wzrostu napięć pomiędzy Iranem, Izraelem i Stanami Zjednoczonymi na tle irańskiego programu nuklearnego.

Więcej o: