Siostra Kim Dzong Una murem za Rosją, atakuje USA za czołgi dla Ukrainy. "Zostaną doszczętnie spalone"

"Stany Zjednoczone są arcyprzestępcą, który stanowi poważne zagrożenie i wyzwanie dla strategicznego bezpieczeństwa Rosji" - stwierdziła w oświadczeniu Kim Jo Dzong, wiceszefowa komitetu centralnego Partii Pracy Korei i jednocześnie siostra północnokreańskiego przywódcy Kim Dzong Una. Oświadczenie opublikowano po ogłoszeniu decyzji Amerykanów o przekazaniu Ukrainie czołgów Abrams.

Kim Jo Dzong stwierdziła w oświadczeniu opublikowanym przez Północnokoreańską Centralną Agencję Informacyjną, że Stany Zjednoczone "dalej przekraczają czerwoną linię", wysyłając swoje czołgi do Ukrainy.

Według siostry Kim Dzong Una decyzja USA odzwierciedla "złowrogi zamiar realizacji swojego hegemonicznego celu poprzez dalsze rozszerzanie wojny zastępczej, która ma na celu zniszczenie Rosji".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Stany Zjednoczone są arcyprzestępcą, który stanowi poważne zagrożenie i wyzwanie dla strategicznego bezpieczeństwa Rosji" - napisała Kim Jo Dzong.

Abramsy. Zdjęcie ilustracyjnePentagon o Abramsach dla Ukrainy: Dostawa zajmie miesiące

"Nie wątpię, że wszelka broń, z której Stany Zjednoczone i Zachód są dumne, zostanie doszczętnie spalona i zamieni się w złom w obliczu niezłomnego ducha walki i potęgi bohaterskiej rosyjskiej armii i narodu", dodała, wskazując, że Korea Północna zawsze "będzie stać w tym samym okopie", co Rosja.

Przypomnijmy, Korea Północna jest jedynym krajem - poza Rosją i Syrią - który uznał niepodległość Doniecka i Ługańska, dwóch wspieranych przez Rosję separatystycznych regionów we wschodniej Ukrainie.

Zobacz wideo Sienkiewicz: Wojna w Ukrainie może nie mieć zwycięzców

Wojna w Ukrainie. Decyzja USA o przekazaniu Abramsów

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w środę o decyzji dotyczącej przekazania Ukrainie 31 nowoczesnych czołgów M1 Abrams.

- Czołgi Abrams są najpotężniejsze na świecie, ale są też skomplikowane w użyciu i utrzymaniu. Dlatego przekażemy też Ukrainie części zamienne i sprzęt do ich obsługi na polu walki - powiedział. Joe Biden zaznaczył, że wysłanie Abramsów na Ukrainę potrwa, ale szkolenia Ukraińców rozpoczną się już wkrótce.

Kilka godzin wcześniej kanclerz Niemiec Olaf Scholz poinformował, że Berlin przekaże Kijowowi 14 Leopardów z własnych zasobów i zezwoli krajom sojuszniczym na ich dalszy eksport. 

***

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dorzuć się do naszej skarbonki!

Więcej o: