Kierowca mija kolumnę z amerykańskimi pojazdami Bradley. Nagranie po rosyjsku: Gdzie wy to wieziecie, k**a?!

W mediach społecznościowych pojawił się film z kierowcą, który na jednej z niemieckich autostrad mijał kolumnę amerykańskich pojazdów Bradley. Mężczyzna, najprawdopodobniej obywatel Rosji nie krył swojej wściekłości.
Zobacz wideo Płk Łukasiewicz: Polityczną wojnę Rosji może zakończyć polityczny akt

Do zdarzenia doszło na autostradzie A72 w pobliżu Chemnitz w południowo-wschodnich Niemczech. Jedną z dróg poruszała się kolumna z amerykańskimi bojowymi wozami piechoty Bradley dla Ukrainy i samochód z najprawdopodobniej obywatelem Rosji za kierownicą.

Kierowca wściekł się na widok amerykańskich pojazdów. Klął po rosyjsku o Polsce

Podczas jazdy mężczyzna głośno słuchał muzyki ze słowami "Wołodia Putin" i używał wulgaryzmów. - Zobaczcie, zaraz będę ich wyprzedzać, k**y! Stare, paskudne czołgi, gdzie wy to wieziecie, k**a?! - grzmiał kierowca.

Mężczyzna mówił, że chciałby "natychmiast zaatakować te czołgi za pomocą artylerii", "żeby te polskie k**y były w szoku". Powiedział również, że kolumna przewożąca czołgi była na polskich tablicach rejestracyjnych.

Po tym, jak mężczyzna minął kolumnę, nagrał kilka innych ujęć czołgów. Na następnym widać 18 lawet z pojazdami bojowymi. Na kolejnym, na którym kierowca stoi na skrzyżowaniu, można doliczyć się siedmiu pojazdów Bradley.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zachód przekazuje Ukrainie czołgi Leopard i Abrams

Przypomnijmy, w środę niemieckie władze poinformowały, że przekażą walczącej Ukrainie czołgi Leopard. Kanclerz Olaf Scholz poinformował, że Berlin przekaże Kijowowi 14 leopardów z własnych zasobów i zezwoli krajom sojuszniczym na ich dalszy eksport. Po południu na konferencji prasowej Joe Biden poinformował z kolei, że USA przekaże Ukrainie 31 abramsów. 

W zeszłym tygodniu Biały Dom ogłosił kolejny znaczący pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 2,5 miliarda dolarów. Obejmuje on setki pojazdów opancerzonych, systemy obrony powietrznej, rakiety przeciwpancerne i duże ilości amunicji.

W najnowszym pakiecie znalazło się 90 pojazdów opancerzonych Stryker, 59 pojazdów Bradley, 53 opancerzone pojazdy odporne na wybuchy min oraz 350 wozów bojowych dużej mobilności. Amerykanie przekażą też Ukrainie 8 systemów obrony powietrznej Avenger, 6 mobilnych centrów dowodzenia i 2 tys. wyrzutni rakiet przeciwpancernych. Pakiet obejmuje też duże ilości amunicji, w tym 20 tys. pocisków artyleryjskich 155 mm, prawie 12 tys. pocisków moździerzowych i 3 mln pocisków do broni lekkiej.

Więcej o: