Rosja ostrzelała kilka obwodów w Ukrainie, główny kierunek to centrum kraju. W Kijowie zginęła jedna osoba

Wskutek rosyjskiego ostrzału rakietowego zostały uszkodzone dwa obiekty infrastruktury energetycznej w obwodzie odeskim. W Kijowie zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne - poinformował mer Witalij Kliczko.

Szef administracji wojskowej obwodu odeskiego Jurij Kruk poinformował, że na terytorium obwodu nie było ofiar. Działa tam ukraińska obrona przeciwlotnicza.

Mer Kijowa Witalij Kliczko poinformował, że w stolicy rakieta trafiła w budynek. Zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne i trafiły do szpitala. Rakiety spadły także w obwodzie winnickim. W Kijowie i w niektórych regionach kraju nie ma prądu.

Zobacz wideo Kotecki: Nie oczekujmy zbyt gwałtownego ożywienia w gospodarce

Ostrzał Ukrainy. W Kijowie zginęła jedna osoba. Ograniczenia w dostawach prądu

Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy podało, że Rosjanie zaatakowali kraj przeszło 30. rakietami. Jak wyjaśnił rzecznik ukraińskich Sił Powietrznych, pułkownik Jurij Ihnat, Rosjanie użyli między innymi rakiet Ch-101 oraz Ch-505 wystrzelonych z około 6 bombowców Tu -95, które wystartowały z rosyjskiego obwodu murmańskiego. Jurij Ihnat zaznaczył, że główny kierunek ataków to centrum Ukrainy.

Po rosyjskich atakach na infrastrukturę energetyczną w całej Ukrainie wprowadzono przymusowe wyłączenia prądu. Największy ukraiński operator DTEK poinformował, że dzieje się tak z powodu groźby kolejnych ataków. Ograniczenia w dostawach prądu wprowadzono w Kijowie oraz obwodach: kijowskim, odeskim i dniepropietrowskim.

Prezydent Ukrainy dowiedział się o decyzji Niemiec w sprawie czołgów Wołodymyr Zełenski zaskoczony nagłą decyzją Niemiec w sprawie czołgów

Wskutek porannego rosyjskiego ostrzału rakietowego zostały uszkodzone dwa obiekty infrastruktury energetycznej w obwodzie odeskim. W Kijowie zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Dowództwo Sił Powietrznych Ukrainy podało, że Rosjanie zaatakowali kraj przeszło 30 rakietami.

Więcej o: