Hiszpania. Napastnik atakował maczetą w dwóch świątyniach. Nie żyje kościelny

Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w atakach maczetą, do których doszło w co najmniej dwóch świątyniach w Algeciras w Hiszpanii. Jak podaje "El Pais", sprawca został zatrzymany.

Hiszpański dziennik "El Pais" podaje, że do ataku doszło w środę po godz. 20 w Algeciras w Andaluzji. Według tamtejszych władz dokonała go jedna osoba.

Napastnik zabił z użyciem maczety jedną osobę. Ofiara to zakrystian kościoła Matki Bożej z Palmy (Nuestra Señora de la Palma). 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Z ustaleń Europasur.es wynika, że mężczyzna wszedł do świątyni pod koniec eucharystii. Miał krzyczeć, zrzucać maczetą obrazy, krzyże i świece, a także stanąć przy głównym ołtarzu. Kościelny nakazał mu opuszczenie kościoła, na co napastnik zaczął mu grozić. Zakrystian próbował uciekać, a mężczyzna dogonił go na ulicy, gdzie zadał mu śmiertelny cios w głowę. 

Zobacz wideo Współpraca PSL-u z PiS-em? Sawicki: Droga nie była zamknięta. Problem polega na tym, że PiS traktuje opozycję jako zło konieczne

Hiszpanii. Atak maczetą w kościołach, nie żyje jedna osoba

Z kolei wśród rannych czterech osób jest ksiądz z kaplicy Św. Izydora (San Isidro). Jak informuje portal 8Directo, duchowny został zraniony w szyję, jednak świadek zdarzenia szybko udzielił mu pierwszej pomocy. Ksiądz trafił do szpitala, jego stan jest poważny.

Świątynie są od siebie oddalone o około 350 metrów.

Według Europasur.es ubrany w dżelabę (wełniane okrycie w podłużne pasy) napastnik wszedł do kościoła i uderzył maczetą w kilka obrazów. Proboszcz próbował wyrzucić mężczyznę. Gdy obaj znaleźli się na zewnątrz, napastnik zadał cios.

Hiszpańska prokuratura traktuje zdarzenie jako akt terroryzmu. "El Pais" podało, że społeczność muzułmańska potępiła atak.  

Więcej o: