USA. 32-letni myśliwy zastrzelony przez swego psa? Zwierzę mogło stanąć na karabin myśliwski

32-letni myśliwy z Kansas został zastrzelony w samochodzie, prawdopodobnie przez swojego psa. Zwierzę miało nadepnąć na karabin myśliwski, po czym kula trafiła w plecy jego pana.

Joseph Smith pochodzący z Kansas został śmiertelnie postrzelony 21 stycznia, około godz. 9.00. Mężczyzna przebywał wówczas na polowaniu w mieście Geuda Springs (stan Kansas) wraz ze swoim psem - przekazał "The New York Post".

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Marek Sawicki gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (25.01)

USA. 32-latek z Kansas został śmiertelnie postrzelony. Pies stanął na karabin

Ciało mężczyzny znaleziono na przednim siedzeniu pickupa. Z tyłu samochodu był jego pies oraz karabin myśliwski, z którego oddano strzał. Mimo szybkiej reakcji służb, mężczyzny nie udało się uratować. Jednostki ratownicze przybyły w ciągu kilku minut od wezwania i rozpoczęły reanimację. Jednak 32-latek zmarł z powodu odniesionych obrażeń - przekazał magazyn "People". Najprawdopodobniej to pies stanął na broń, a ta wystrzeliła w kierunku mężczyzny. Obecnie sprawą zajmuje się tamtejsza policja.

Według strony Gun Violence Archive, która informuje o incydentach z użyciem broni w Stanach Zjednoczonych, od początku tego roku doszło do ponad 100 przypadków nieumyślnego użycia broni.

samolot - zdjęcie ilustracyjneKobieta wessana przez silnik samolotu. Wstępny raport komisji

USA. Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny zmarłego mężczyzny

Tożsamość mężczyzny została potwierdzona 24 stycznia. Ofiarą okazał się 32-letni Joseph Smith, hydraulik, który na co dzień pracował w mieście Wichita w Kansas. Chris Brown, szef firmy, w której pracował myśliwy, zorganizował zbiórkę pieniędzy, by wesprzeć finansowo rodzinę tragicznie zmarłego 32-latka. "Darowizny przekazane tutaj trafią bezpośrednio do rodziny, aby nie tylko pokryć koszty pogrzebu, ale także wszelkie inne wydatki, które pojawią się w rodzinie w nadchodzących miesiącach, i pozwolą rodzinie Joego przeżyć żałobę bez obciążenia finansowego stresu" - przekazał w serwisie GoFundMe. Po zdarzeniu nie poinformowano, gdzie przebywa obecnie pies 32-latka.

Nadinspektor Newport News, George Parker, słucha publicznych przemówień przed Radą Szkoły Newport News w budynku Newport News Public Schools Administration we wtorek, 17 stycznia 2023 r.USA. 6-latek postrzelił nauczycielkę. Chłopiec groził wcześniej podpaleniem

Więcej o: