Kalifornia: nie żyje sprawca strzelaniny w Monterey Park. To 72-letni mężczyzna

Sprawca sobotniej strzelaniny w Monterey Park na wschód od Los Angeles w Kalifornii w USA, w której zginęło 10 osób, a kolejnych 10 zostało rannych, to 72-letni Azjata. Jak poinformował szeryf hrabstwa Los Angeles Robert Luna, Huu Can Tran popełnił samobójstwo, gdy służby przeprowadziły obławę na jego vana i zatrzymały pojazd.

Szeryf hrabstwa Los Angeles przekazał na konferencji prasowej, że biała furgonetka, zatrzymana przez funkcjonariuszy z pobliskiego Torrance, zjechała z drogi na parking centrum handlowego. Kiedy policjanci wysiedli z radiowozu, usłyszeli jeden strzał dochodzący z wnętrza pojazdu.

Na miejsce przysłano m.in. zespół SWAT. Mężczyzna w furgonetce nie żył, stwierdzono u niego ranę postrzałową.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Kalifornia: nie żyje sprawca strzelaniny

Jak ustalono, 72-letni Huu Can Tran w sobotę strzelał z broni półautomatycznej w kierunku uczestników obchodów Chińskiego Nowego Roku. Większość ofiar i rannych to osoby świętujące w klubie nocnym. Służby przekazały, że nie ma dowodów na innych sprawców, nieznany jest też motyw działania 72-latka. Broń nie pochodziła z legalnego źródła.

Śledczy ustalili, że po masakrze mężczyzna udał się do sali tańca w pobliskiej Alhambrze. Wszedł tam około 20 minut po strzelaninie. Według wstępnych ustaleń kilka osób rozbroiło sprawcę, po czym ten uciekł.

Zobacz wideo Jak wygląda chorwackie 20 centów? Ile kosztuje sushi, a ile wynosi prowizja w chorwackim bankomacie?

USA: strzelanina w Monterey Park

W Monterey Park mieszka duża społeczność azjatycka. W obchodach Chińskiego Nowego Roku w centrum miejscowości uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zarządził, by na znak szacunku dla ofiar w Monterey Park do czwartku do zachodu słońca opuszczono flagi do połowy masztu m.in. na Białym Domu, na wszystkich budynkach oraz terenach publicznych, a także na wszystkich posterunkach wojskowych, stacjach marynarki wojennej oraz na okrętach wojennych.

USA. Strzelanina w Monterey Park USA. Strzelanina w Kalifornii. Co najmniej dziesięć osób nie żyje, są ranni

Szukasz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: