Propagandzistka Putina zginęła po upadku z 14. piętra. "Lady noc" była zwolenniczką "operacji specjalnej"

Nie żyje 21-letnia blogerka z Rostowa nad Donem. Angelina, znana w sieci, jako "Lady Noc" była wielką zwolenniczką rosyjskiej agresji na Ukrainę i samego Władimira Putina. Kobieta zginęła po upadku z 14. piętra.

Rosyjska blogerka zginęła w rodzinnym Rostowie nad Donem, na skutek upadku z 14. piętra wieżowca - podaje Dialog.UA. Portal zwraca uwagę na to, że po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 r. 21-latka była bardzo aktywna w rosyjskich mediach i kanałach na Telegramie. Propagandzistka, która w sieci była znana pod pseudonimem "Lady Noc" lub jako użytkowniczka @magddalena777, chętnie pozowała do zdjęć w rosyjskim mundurze, obrażała Ukraińców, a samą siebie określała jako "patriotkę". 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Wasilij Trunow, rosyjski dziennikarz serwisu "Vpiska" ["Wpis" - przyp. red.], przyjaciel propagandzistki, napisał, że "tę śmierć najłatwiej jest przypisać samobójstwu, alkoholowi, narkotykom". Sam jednak wysunął tezę o tym, że "ktoś pomógł dziewczynie wypaść o okna" - podaje Dialog.UA.

Wojna w Ukrainie. "Rosjanie dalej korzystają z cywilnego zaplecza medycznego"

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał w sobotę rano, że w ciągu ostatniej doby Rosjanie przeprowadzili siedem ataków rakietowych, w tym trzy na miasta Kramatorsk i Hulajpołe, a także 15 nalotów i 68 ataków z systemów wyrzutni rakietowych, w szczególności na cywilną infrastrukturę Nikopola, ale też Chersonia. Są ofiary wśród ludności cywilnej. Zagrożenie rosyjskimi atakami powietrznymi i rakietowymi utrzymuje się na całej Ukrainie.

W ciągu ostatnich 24 godzin jednostki Sił Zbrojnych odpierały także ataki Rosjan w obwodzie ługańskim i donieckim. W kilku miejscowościach w rejonie Bachmutu, między innymi Sołedar, wybuchły pożary. Jak czytamy w porannym raporcie, Rosjanie dalej korzystają z cywilnego zaplecza medycznego okupowanych terenów. Między innymi ponad 300 rannych rosyjskich żołnierzy jest leczonych tylko na oddziale chirurgicznym szpitala miejskiego w Starobielsku w obwodzie ługańskim. W obwodzie chersońskim szpitale są przepełnione, więc Rosjanie organizują lazarety w przedszkolach. W miejscowości Kałanczak zwolniono miejscowych lekarzy, a w ich miejsce sprowadzono personel medyczny z Krymu. Lokalni mieszkańcy nie mogą korzystać ze szpitala.

Ukraińcy dodali, że ich lotnictwo przeprowadziło 18 nalotów na obszary koncentracji Rosjan i cztery naloty na pozycje przeciwlotniczych systemów rakietowych. Ponadto zestrzelili dwa rozpoznawcze drony "Orlan-10" i "Merlin-VR". Z kolei oddziały wojsk rakietowych i artylerii uderzyły w stanowisko rosyjskiego dowodzenia i dwa rejony koncentracji oraz magazyn amunicji.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: