Niemcy. Płonący pociąg widmo sam ruszył po torach. Niecodzienna akcja strażaków [WIDEO]

Płonąca lokomotywa bez maszynisty pędziła po torach w Bawarii, na południu Niemiec, w kierunku granicy z Austrią. Strażaków m.in. z miejscowości Freilassing wezwano do ugaszenia pożaru składu, jednak kiedy przyjechali na miejsce, okazało się, że pociąg sam odjechał. Służby ratunkowe natychmiast rozpoczęły pościg.

Nagrania i zdjęcia z tej niecodziennej i zadziwiającej akcji zamieściła na Facebooku Ochotnicza Straż Pożarna Freilassing. "W piątek rano przed godziną 3:00 strażacy z Ainring, Teisendorf, Weildorf, Bad Reichenhall i Freilassing zostali zaalarmowani o pożarze lokomotywy na linii kolejowej Freilassing" - czytamy. Ta miejscowość leży tuż przy granicy z Austrią, zaledwie 10 kilometrów od Salzburga. 

Lokalne władze przyznają, że działania strażaków szybko zmieniły się w widowiskowy pościg, a nagrania przypominają sceny z filmu akcji.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak opłacalna jest energia wiatrowa?

Niemcy. Płonący pociąg widmo sam ruszył po torach

Wezwane służby nie zastały na stacji płonącego składu, ponieważ ten sam odjechał - nie było w nim maszynisty. Lokomotywa zaczęła zjeżdżać po pochyłym torze, nabierając prędkości i tocząc się kilka kilometrów w kierunku miasta Freilassing. 

Pociąg widmo udało się skierować na bocznicę po tym, jak służby przestawiły tory. Tam lokomotywa wyhamowała, a strażacy ugasili pożar. Akcję zakończono o 9:00 rano. Pomimo dużego zagrożenia nikt nie został ranny. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: