Wojna w Ukrainie. Dron ukradł Rosjanom krótkofalówkę. "Dranie nie zresetowały połączenia" [WIDEO]

Ukraińscy żołnierze weszli w posiadanie krótkofalówki Rosjanina, który zginął na froncie. "Te dranie nie zresetowały połączenia, więc przez dziewięć dni podsłuchiwaliśmy rozmowy Rosjan" - pisze Serhij Prytula, organizator zbiórek wspierających ukraińską armię. "Im było więcej rozmów, tym mniej było okupantów" - dodaje.

Wojsko ukraińskie przy pomocy drona przechwyciło krótkofalówkę rosyjskiego żołnierza, który zginął na froncie. Wideo z akcji opublikował w poniedziałek (16 stycznia) batalion należący do 54. Brygady Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl. 

Zobacz wideo Tejchman: Chyba zaczęło się przebijać do ogólnej świadomości, że wojna szybko się nie skończy

Wojna w Ukrainie. Przez kolejne dni podsłuchiwali rozmowy Rosjan

Dzięki przechwyceniu krótkofalówki ukraińscy żołnierze mogli przez dziewięć dni zdobywać informacje dotyczące pozycji Rosjan, co ułatwiło im planowanie wojskowych operacji.

Do doniesień odniósł się w mediach społecznościowych ukraiński prezenter radiowy i telewizyjny, a także polityk Serhij Prytula.

Oto dron K2, kupiony dzięki waszej pomocy, który zabiera radio rosyjskiemu zabitemu okupantowi. Te dranie nie zresetowały połączenia, więc przez kolejnych dziewięć dni podsłuchiwaliśmy tajne rozmowy Rosjan. A im było więcej rozmów, tym mniej było okupantów

- napisał na Twitterze.

Serhij Prytula rozpoczął działalność polityczną w 2019 roku. W swojej kampanii wyborczej krytykował Wołodymyra Zełenskiego. Zarzucał prezydentowi, że nie zajął się stosunkami kraju z Rosją i nie naciskał wystarczająco mocno na przystąpienie do UE i NATO. 24 lutego 2022 roku, kiedy wojska rosyjskie rozpoczęły inwazję, Prytula odłożył na bok różnice polityczne i zajął się wspieraniem armii oraz cywilów, organizując zbiórki oraz dostawy wyposażenia dla obrony terytorialnej.

Joe BidenUSA ogłosiły pakiet wsparcia wojskowego Ukrainy o wartości 2,5 mld dolarów

Wojna w Ukrainie. NATO deklaruje nowy pakiet pomocy

Grupa dziesięciu państw NATO zobowiązała się do przekazania nowego pakietu pomocy wojskowej Ukrainie - informowała Agencja Reutera. Wśród tych krajów jest Polska. Nowy pakiet ma obejmować pociski przeciwlotnicze Stinger, działa przeciwlotnicze S-60, karabiny maszynowe, 70 tys. sztuk amunicji i szkolenia. Więcej na ten temat w artykule:

Wojna w Ukrainie (zdjęcie ilustracyjne)Państwa NATO deklarują przekazanie pakietu pomocy wojskowej Ukrainie

Więcej o: