Hamburg. Bocian wrócił do swojego gniazda. O kilka tygodni za wcześnie

Pierwsze bociany wracają już do Niemiec. Jednego z nich zauważono w gnieździe na przedmieściach Hamburga. Zwykle pojawiał się tam w lutym lub marcu.
Zobacz wideo Skąd do nas wracają bociany?

Jak podaje "Bild", zwykle bocianie gniazdo na farmie ekologicznej w dzielnicy Kirchwerder jest puste do połowy lutego, a nawet marca. Jednak w tym roku do Hamburga wrócił już pierwszy ptak. Jest to dorosły samiec, który w to miejsce przylatuje od czterech lat.

- Natura reaguje na wyjątkowo łagodne warunki pogodowe. Pojawiają się wcześnie kwitnące rośliny, część ptaków już rozpoczyna swoje zaloty, a niektóre bociany wróciły nawet ze swoich zimowisk - mówił Klaus Schmidt z agencji ochrony przyrody NABU.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Obrona przeciwlotnicza na dachach w Moskwie?Na dachach niektórych budynków w Moskwie rozmieszczono systemy przeciwrakietowe

Nie wszystkie bociany zimują w ciepłych krajach

Specjalista zaznaczył, że nie wszystkie ptaki wylatują do ciepłych krajów. - Niektóre bociany białe zostają i po prostu wędrują w poszukiwaniu pożywienia. Mróz nie sprawia żadnych problemów bocianom, które spóźniły się na odlot. Warunkiem jest jednak znalezienie wystarczającej ilości pożywienia np. myszy - dodał.

Ptaki zauważono również w innych miejscach w Niemczech - chodzi m.in. o Szlezwik-Holsztyn i Turyngię.

Rosyjski propagandysta krytykuje wojnę w UkrainieRosyjski polityk: "Operacja specjalna" była katastrofalną pomyłką

Więcej o: