Rosja. Siergiej Szojgu zapowiada "duże zmiany" w wojsku. "1,5 mln żołnierzy"

Minister obrony Rosji zapowiedział "duże zmiany" w armii. Jak przekazał Siergiej Szojgu, w latach 2023-2026 mają powstać nowe okręgi wojskowe, a także ma zostać zwiększona liczba żołnierzy do 1,5 miliona.
Zobacz wideo Atak rakietowy Rosjan na budynek mieszkalny w Dnieprze

- Prezydent Federacji Rosyjskiej podjął decyzję o zwiększeniu liczebności sił zbrojnych do 1,5 miliona żołnierzy - powiedział Siergiej Szojgu. Jak dodał, zagwarantuje to "bezpieczeństwo militarnego państwa oraz ochronę nowych podmiotów i obiektów krytycznych Federacji Rosyjskiej".

Minister obrony Rosji zaznaczył, że "konieczne" jest utworzenie trzech nowych dywizji strzelców zmotoryzowanych i dwóch dywizji szturmowych, reorganizacji siedmiu brygad strzelców zmotoryzowanych w dywizje, a także wzmocnienie "komponentu bojowego marynarki wojennej, sił powietrznych i strategicznych sił rakietowych".

Zwiększenie liczby żołnierzy ma nastąpić w latach 2023-2026.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Alaksandr ŁukaszenkaŁukaszenka boi się zdrady? "Utworzył nową jednostkę bezpieczeństwa"

Minister obrony Rosji zapowiada "duże zmiany" w armii

Siergiej Szojgu podkreślił także, iż zostaną utworzone dwa nowe okręgi wojskowe: moskiewski i leningradzki. Dodał, że należy również utworzyć "samowystarczalne zgrupowania wojsk na terenach nowych podmiotów wchodzących w skład Federacji Rosyjskie". 

- Konieczne jest zwiększenie liczby poligonów w okręgach wojskowych i na terenach nowych podmiotów - powiedział, dodając, że również w szkoleniach rekrutów mają nastąpić zmiany. Zapowiedział też terminowe dostawy uzbrojenia i sprzętu do jednostek wojskowych.

Aleksandar VucicGrupa Wagnera ma rekrutować Serbów. Prezydent Vucić oburzony

Więcej o: