Gina Lollobrigida nie żyje. Była ikoną kina lat 50. i 60. Włoska aktorka miała 95 lat

Nie żyje Gina Lollobrigida. Włoska aktorka zyskała największą sławę w latach 50. i 60. Zagrała m.in. w takich filmach jak: "Rzymianka", "Salomon i królowa Saby" i "Pobij diabła". Miała 95 lat.

Gina Lollobrigida zmarła w wieku 95 lat. Wiadomość przekazał "Corriere della Sera". Dziennik podkreślił, że włoska aktorka przebywała od jakiegoś czasu w szpitalu. 

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Szpital - zdjęcie ilustracyjne Kielce. Śmierć pacjentki po cesarskim cięciu. Nowe informacje o śledztwie

Nie żyje Gina Lollobrigida

Gina Lollobrigida urodziła się w 1927 roku w Subiaco, w górach na wschód od Rzymu. Była córką producenta mebli. Jako nastolatka zajmowała się modelingiem i brała udział w konkursach piękności. W 1947 zajęła trzecie miejsce w konkursie Miss Włoch.

Szczyt jej kariery przypadł na lata 50. i 60. Lollobrigida zagrała w wielu europejskich i amerykańskich filmach u boku czołowych hollywoodzkich aktorów. Wystąpiła m.in. w filmach: "Rzymianka" "Salomon i królowa Saby", "Najpiękniejsza kobieta świata", "Dzwonnik z Notre-Dame" i "Chleb, miłość i fantazja". Za ten ostatni była nominowana do nagrody BAFTA dla najlepszej aktorki zagranicznej.

Sławę przyniósł jej film "Pobij diabła", w którym wystąpiła u boku Humphreya Bogarta.

W 1999 roku Lollobrigida kandydowała do Parlamentu Europejskiego, jednak nie została wybrana. - Nigdy nie byłam zaangażowana w politykę, ale kiedy otrzymałam ofertę, od razu powiedziałam "tak" - powiedziała wówczas.

Tragiczny wypadek przy Bramie Brandenburskiej w Niemczech Polak wjechał w Bramę Brandenburską. Media: "Jechał 200 km/h"

Więcej o: