Niemcy. "Bild": Ministerka obrony Christine Lambrecht ma podać się do dymisji

Niemiecka media informują, że ministerka obrony planuje podać się do dymisji. Ma to być osobista decyzja Christine Lambrecht, bez nacisków ze strony rządu w Berlinie.

O możliwej dymisji szefowej resortu obrony Niemiec informuje m.in. "Bild". Nie wiadomo jednak, w którym dokładnie momencie Lambrecht ustąpi ze stanowiska.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jakub Madrjas: Jest pokolenie, które samochód postrzega jako symbol, że transformacja się udała

Niemcy. "Bild": Ministerka obrony Christine Lambrecht planuje dymisję

"Bild" podkreśla, że Lambrecht cieszy się niewielką popularnością wśród Niemców - w sondażu poparcia dla 20 najważniejszych polityków zajęła ostatnie miejsce. Według nieoficjalnych ustaleń następczynią polityczki z SPD miałaby zostać Eva Högl, która od maja 2020 r. jest komisarką parlamentarną ds. sił zbrojnych Niemiec.

Dziennik wylicza ostatnie wpadki Christine Lambrecht, np. to, że nie zna stopni Bundeswehry, a po inwazji Rosji na Ukrainę ogłosiła przekazanie przez Berlin do Kijowa pięciu tysięcy hełmów.

Resort obrony Niemiec nie skomentował medialnych doniesień.

Bloomberg podaje z kolei, że Niemcy w przyszłym tygodniu podejmą decyzję w sprawie dostaw czołgów Leopard na Ukrainę. Lambrecht ma ją oficjalnie ogłosić podczas spotkania w amerykańskiej bazie wojskowej w Ramstein.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: