Lisa Marie Presley nie żyje. Córka Elvisa Presleya zmarła w wieku 54 lat

Nie żyje Lisa Marie Presley, amerykańska piosenkarka, córka Elvisa Presleya i była żona Michaela Jacksona. O śmierci 54-letniej artystki poinformowała jej matka, Priscilla. Lisa Marie Presley w czwartek trafiła do szpitala w związku z zatrzymaniem akcji serca.

"Z ciężkim sercem muszę podzielić się druzgocącą wiadomością, że opuściła nas moja piękna córka Lisa Marie. Była najpełniejszą pasji, najsilniejszą i najbardziej kochającą kobietą, jaką kiedykolwiek znałam" - przekazała w oświadczeniu matka artystki, Priscilla Presley.

Lisa Marie Presley w czwartek doznała zatrzymania akcji serca w swoim domu w Calabasas w Kalifornii. Artystka trafiła do szpitala, gdzie zmarła tego samego dnia.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jeszcze dwa dni wcześniej - 10 stycznia - pojawiła się na rozdaniu Złotych Globów.

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Lisa Marie Presley nie żyje

Lisa Marie Presley była jedynym dzieckiem słynnego wokalisty Elvisa Presleya i aktorki Priscilli Presley. Sama też zaangażowała się w działalność artystyczną, wydając m.in. trzy albumy ("To Whom It May Concern", "Now What" i "Storm & Grace"). Śpiewała też utwory swojego ojca.

W 1995 r. pojawiła się w teledysku Michaela Jacksona do piosenki "You are not alone".

 

W 1993 r., w wieku 25 lat odziedziczyła majątek po Elvisie Presleyu, szacowany wówczas na ok. 100 mln dolarów. W 2005 r. sprzedała 85 proc. akcji przedsiębiorstwa zarządzającego tym majątkiem.

Lisa Marie Presley była czterokrotnie mężatką - jej mężami byli muzyk Danny Keough, piosenkarz Michael Jackson, aktor Nicolas Cage i producent muzyczny Michael Lockwood. Była matką czwórki dzieci (w tym aktorki Riley Keough). Jej syn - Benjamin Keough - w 2020 r. popełnił samobójstwo.

 

Szukasz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Doświadczasz przemocy domowej? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Bezpłatna infolinia czynna jest całodobowo pod numerem telefonu 800 12 00 02. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o: