Nie żyje były premier Dagestanu i przyjaciel Miedwiediewa. Potrącił go samochód

Nie żyje były premier Dagestanu. Magomed Abdulajew został potrącony przez samochód w Machaczkale. Jak podkreśla NEXTA, polityk był przyjacielem byłego prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa.
Zobacz wideo "Ruski agent!", "To, co robicie, jest skandalem". Tak wyglądało głosowanie nad uchwałą uznającą Rosję za państwo wspierające terroryzm Sejmie

O śmierci byłego premiera Dagestanu poinformowała rosyjska agencja prasowa TASS. Do zdarzenia doszło w Machaczkale. Magomed Abdulajew miał przechodzić przez ulicę w niewłaściwym miejscu. Został potrącony przez auto, którym kierował 55-letni mężczyzna.

"61-letni pieszy, mieszkaniec okolicy, został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł w wyniku odniesionych ciężkich obrażeń ciała" - poinformowało w piątek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Dagestanu.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie karne. Jak podaje TASS, kierowca samochodu, który potrącił polityka, nie został zatrzymany.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

"Najbardzej zaawansowane" myśliwce na froncie? Rosja boi się ich utraty

Magomed Abdulajew nie żyje

Białoruski kanał NEXTA, który również przekazał informację o śmierci Magomeda Abdulajewa, podaje, że był on przyjacielem Dmitrija Miedwiediewa, byłego prezydenta Rosji.

Magomed Abdulajew pełnił funkcję przewodniczącego rządu Dagestanu od 20 lutego 2010 roku do 30 stycznia 2013 roku.

Władimir PutinLider Republiki Serbskiej uhonorował Putina medalem za "patriotyczną troskę"

Więcej o: