Władimir Putin nagrodzony medalem. "Za patriotyczną troskę i miłość do Republiki Serbskiej"

Lider bośniackich Serbów Milorad Dodik przyznał Władimirowi Putinowi medal za "patriotyzm i miłość do Republiki Serbskiej". Chwalił rosyjskiego dyktatora za wzmacnianie współpracy i politycznych relacji pomiędzy "zaprzyjaźnionymi państwami".

Milorad Dodik uhonorował Władimira Putina podczas święta narodowego Republiki Serbskiej - zamieszkiwanej przez Serbów części Bośni i Hercegowiny. Jak podaje agencja Reutera, rosyjski dyktator nie był obecny na uroczystości. 

Zobacz wideo Glapiński o współpracy z PiSem i nowym stanowisku Kurskiego: Nie bywam u lidera pewnej partii. Nie otrzymuję wskazówek

Przywódca Republiki Serbskiej przyznał Putinowi medal

Dodik odznaczył Putina medalem przede wszystkim za "patriotyczną troskę i miłość do Republiki Serbskiej" oraz zasługi w rozwijaniu i wzmacnianiu współpracy i politycznych relacji pomiędzy "zaprzyjaźnionymi państwami Republiki Serbskiej i Federacji Rosyjskiej". Agencja Reutera wskazuje, że Dodik od dawna woli utrzymywać bliskie stosunki z Rosją niż z państwami zachodnimi. 

Jarosław Szymczyk Sejm. Komisja zajmie się wybuchem granatnika w KGP. Jakie pytania padną?

Podczas uroczystości lider bośniackich Serbów podziękował Putinowi za udzielane mu wsparcie i przekazał, że wręczy mu medal przy najbliższej okazji. 

- Dzięki pozycji Władimira Putina i sile Federacji Rosyjskiej, głos i stanowisko Republiki Serbskiej zostały wysłuchane i uszanowane - powiedział Dodik. 

Po ataku Rosji na Ukrainę Dodik usiłował zablokować udział Bośni i Hercegowiny w nakładanych przez Unię Europejską sankcjach. Rosja z kolei, jak podkreśla Reuters, popiera separatystyczne działania Dodika w celu osłabienia rządu centralnego. 

Brazil Elections Protest Brazylia. Szturmujący pozostawili po sobie pobojowisko. "Zbrodnia"

Więcej o: