Austria. 18-latek na snowboardzie zmiótł wszystkich na stoku. Interweniowała policja [WIDEO]

18-letni snowboardzista z Węgier spowodował poważny wypadek na wyciągu Kreischberg w Austrii. Nastolatek zsunął się ze stoku i uderzał w narciarzy. Kilka osób trafiło do szpitala. Nastolatek uciekł z miejsca zdarzenia, został jednak zatrzymany przez policję.

Do wypadku doszło 4 stycznia w ośrodku narciarskim Kreischberg w Austrii. 18-latek uciekł z miejsca zdarzenia, a teraz usłyszy zarzuty spowodowania wypadku na stoku oraz nieudzielenia pomocy osobom poszkodowanym - przekazuje węgierski portal dailynewshungary.com. Takie wykroczenie jest traktowane jak wypadek w ruchu drogowym - przekazała austriacka gazeta "Switzerland Times".

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Stopnie zagrożenia lawinowego

Austria. 18-latek na snowboardzie spowodował wypadek na stoku narciarskim w Kreischberg

W ośrodku narciarskim Kreischberg, znajdującym się w Styrii (środkowa Austria), 18-letni obywatel Węgier, który uczył się jazdy na snowboardzie, doprowadził do poważnego wypadku na jednym z wyciągów orczykowych. 4 stycznia około godz. 10:50 podczas jazdy nastolatkowi wysunął się z rąk orczyk, po czym 18-latek zaczął zsuwać się w dół trasy, na której znajdowali się narciarze. Nastolatek staranował kilka osób, po czym zjechał na sam dół i o własnych siłach opuścił stok. Nagranie z wypadku trafiło już do internetu. 

Austria. Nastolatek odpowie za spowodowanie wypadku oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanym

W wyniku wypadku czterech narciarzy zostało rannych. Jedną osobę zabrało lotnicze pogotowie ratunkowe, trzy kolejne samodzielnie udały się do szpitala - informują węgierskie media. Nie ustalono, jakich obrażeń doznały poszkodowane osoby. 18-letni Węgier, który opuścił Kreischberg o własnych siłach, został złapany po kilku godzinach od zdarzenia przez policję. Jak przekazała gazeta "Switzerland Times", nastolatek został szybko odnaleziony, dzięki nagraniu opublikowanym w internecie.

Więcej o: