Kłótnia w koszarach w Austrii. 20-letni strażnik zaatakował przełożonego. Nie żyje

Do strzelaniny, w której zginął 20-letni żołnierz doszło 6 stycznia rano w koszarach austriackich sił powietrznych w miejscowości Wiener Neustadt. 54-letni oficer z obrażeniami trafił do szpitala. Wcześniej najprawdopodobniej doszło do kłótni pomiędzy młodym strażnikiem a jego przełożonym.

O tragicznych wydarzeniach, do których doszło w koszarach w Wiener Neustadt poinformował na Twitterze rzecznik austriackiego ministerstwa obrony Michael Bauer. W wyniku strzelaniny zginął tam 20-letni wartownik. W trakcie wymiany ognia został ranny także jego przełożony.

Zobacz wideo Nagranie, które obaliło austriacki rząd

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

20-letni strażnik zginął z rąk przełożonego

Rzecznik austriackiego ministerstwa obrony Michael Bauer poinformował, że sprawcą ataku był 20-letni żołnierz, który zginął z rąk swojego przełożonego.

Jak podaje "Die Presse" do wymiany ognia w koszarach lotniska w Wiener Neustadt doszło około godziny 6:55, wtedy podczas zmiany warty, 20-letni strażnik groził swoim towarzyszom i w wyniku kłótni zaatakował swojego przełożonego. Młody żołnierz zaczął strzelać z karabinu szturmowego kalibru 77, wtedy jego przełożony 54-letni podoficer z Burgenlandu oddał śmiertelny strzał z pistoletu. Sam z obrażeniami trafił do szpitala. Agencja informuje, że świadkami zdarzenia byli najprawdopodobniej inni żołnierze

Wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa

Austriacka Agencja Prasowa APA informuje, że rozpoczęto śledztwo w sprawie zabójstwa. Oprócz zabezpieczenia dowodów z rejonu wejścia i posterunku wartowniczego zaplanowano także przesłuchania w celu odtworzenia przebiegu zdarzeń. Ma to na celu ustalenie, czy było to zabójstwo w wyniku samoobrony. Powołana komisja ma za zadanie wyjaśnić, w jaki sposób doszło do wymiany ognia, a jej wstępny raport powinien być dostępny po 48 godzinach. Wiadomo również, że żołnierzami mającymi jakikolwiek związek ze sprawą opiekuje się Wojskowa Służba Psychologiczna.

Więcej o: