Kolejny pożar w Rosji. Płonie fabryka traktorów w Petersburgu. Nie żyją dwie osoby

W fabryce traktorów MTZ Belarus w Petersburgu wybuch wielki pożar. Miejscowe media podają, że nie żyją dwie osoby. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania z akcji gaśniczej.
Zobacz wideo Szrot: Absurdem samym w sobie jest członkostwo Rosji w OBWE

W czwartek w Petersburgu wybuch pożar w zakładach producenta maszyn rolniczych MTZ Belarus Traktor. Ukraińska agencja Unian oraz portal euuroweeklynews podają, że ogień objął powierzchnię ponad 400 metrów kwadratowych. Według wstępnych informacji w wyniku pożaru zginęły co najmniej dwie osoby. 

Z ogniem walczy siedem zespołów straży pożarnej i 32 strażaków. Pożar udało się ugasić. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

MTZ Belarus to białoruski holding przedsiębiorstw zajmujących się produkcją maszyn, głównie ciągników rolniczych pod marką Belarus oraz MTZ, ale także przyczep, koparek i innego sprzętu. Główna siedziba znajduje się w Mińsku.

Kolejny pożar w Rosji

Jak zaznaczają rosyjskie media, w ostatnich tygodniach wzrosła liczba pożarów w Rosji. 26 grudnia płonął m.in. magazynie w Nobowsybirsku. 

Ogień trawił m.in. rafinerię na Syberii, skład ropy naftowej w Surażu w obwodzie briańskim, fabrykę w tym samym regionie, duże centra handlowe w Moskwie i okolicach, elektrociepłownię w Permie, a także zbiornik na lotnisku w Kursku.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: