Szef grupy Wagnera zwolnił z więzienia najemników, którzy walczyli w Ukrainie. "Nie gwałcić"

Najemnicy grupy Wagnera, którzy przez sześć miesięcy walczyli w Ukrainie, zostali zwolnieni z więzienia. Decyzję o tym podjął szef prywatnego oddziału Jewgienij Prigożyn.

Pierwsza grupa byłych więźniów, którzy brali udział w operacji specjalnej jako ochotnicy w grupie Wagnera, zakończyła sześciomiesięczny kontrakt. Ich dane zniknęły ze wszystkich rejestrów karnych. Jewgienij Prigożyn, występując na wspólnym nagraniu z najemnikami, zastrzegł, że społeczeństwo "powinno traktować ich z szacunkiem". Jego zdaniem bojownicy "poszli na agresywną wojnę, ponieważ "chcieli tylko bronić Ojczyzny" - relacjonuje "Ukraińska Prawa".

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Terroryści muszą przegrać, a każda próba nowej ofensywy z ich strony musi skończyć się porażką"

Nagranie Prigożina opublikowała na Telegramie agencja RIA Nowosti. Informuje, że szef grupy Wagnera wydał przestępcom polecenia: "Nie używajcie narkotyków i nie gwałćcie kobiet".

Ukraińskie dowództwo: ostatniej doby Rosjanie wystrzelili 3 rakiety i przeprowadzili 13 nalotów

Po środowych rosyjskich ostrzałach największe zniszczenia są w obwodzie donieckim. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że została uszkodzona zwłaszcza infrastruktura cywilna w miastach Bachmut, Konstantynówka i Kurachowe. Podsumowując sytuację na froncie w 316. dniu prowadzonej w pełnej skali rosyjskiej inwazji ukraińskie dowództwo napisało w raporcie, że Rosjanie wystrzelili 3 rakiety i przeprowadzili 13 nalotów. Ponadto 68 razy atakowali z wyrzutni rakietowych.

W wyniku tych ataków znaczne zniszczenia odnotowano nie tylko w obwodzie donieckim, ale również w mieście Nikopol, w obwodzie dniepropetrowskim i w stolicy obwodu chersońskiego - Chersoniu. Ukraiński sztab podał także, że są ofiary ostrzału - ciężko ranni i zabici. Ostrzega, że niebezpieczeństwo ataków powietrznych i rakietowych ze strony Rosji utrzymuje się na całym terytorium Ukrainy.

Rosjanie - jak informują Ukraińcy - nadal koncentrują się na prowadzeniu ofensywy w okolicach Bachmutu, w obwodzie donieckim. Skutku nie przyniosły natomiast rosyjskie ataki w pobliżu Awdijiwki, niedaleko Doniecka oraz Kupiańska, w obwodzie chersońskim. Wojska rosyjskie prowadzą aktywną obronę w pobliżu Zaporoża i Chersonia, ostrzeliwując pozycje ukraińskie wzdłuż linii kontaktowej.

Strona ukraińska podaje również, że Rosjanie próbują włączyć okupowane tereny do systemu prawnego Federacji Rosyjskiej. W mieście Gorłówka, w obwodzie donieckim, skrócono termin wydawania paszportów w stylu rosyjskim z 30 do 10 dni. Ponadto w regionie wydawane są rosyjskie tablice rejestracyjne i prawa jazdy.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: