Rosja. Putin wydał specjalny rozkaz Szojgu. Dał mu niewiele czasu na wykonanie

Władimir Putin nakazał ministrowi obrony złożyć specjalny raport. Dokument ma dotyczyć zaopatrzenia w sprzęt wojskowy uczestników wojny w Ukrainie. Siergiej Szojgu ma na to czas do 1 lutego. Putin wydał też rozkaz resortowi kultury.
Zobacz wideo Prezydent Zełenski odwiedził wyzwolony Chersoń

"Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej przedłoży raport o wyposażeniu jednostek i pododdziałów wojskowych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej biorących udział w specjalnej operacji wojskowej [to termin propagandowy; w Ukrainie trwa wojna, nie specjalna operacja - red.] w broń, sprzęt wojskowy i specjalny, materiały i środki, w tym umundurowanie i sprzęt, mobilny sprzęt rozpoznawczy, ochrony osobistej i kamuflażu, a także o środkach podjętych w celu usprawnienia pracy rosyjskiego Ministerstwa Obrony w tym obszarze" - czytamy w oficjalnym komunikacie Kremla.

Za realizację tego specjalnego zadania odpowiedzialny jest szef resortu obrony Siergiej Szojgu. Na przygotowanie raportu ma czas do 1 lutego bieżącego roku.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Miejsce tortur odkryte przez UkraińcówUkraina: odkryto kolejną katownię. Rosjanie torturowali tam lokalną ludność

Kreml szerzy kłamstwa

Polecenie od Władimir Putina otrzymało również Ministerstwo Kultury, które ma zapewnić emisję "filmów dokumentalnych na tematy poświęcone specjalnej operacji wojskowej, walce z szerzeniem ideologii neonazistowskiej i neofaszystowskie" w kinach. Resort ma również zorganizować festiwal filmów patriotycznych.

Ministerstwo Obrony ma pomóc dokumentalistom w przygotowaniu filmów o "bohaterach operacji specjalnej".

Kremlowska propaganda wciąż szerzy kłamstwa, że w Ukrainie walczy z nazistami. Również termin "operacja specjalna" został opracowany wyłącznie w celach propagandowych. W rzeczywistości to Rosja napadła 24 lutego ubiegło roku na suwerenne państwo jakim jest Ukraina.

Samolot linii lotniczych Aerofłot (zdjęcie ilustracyjne)Aerofłot kupił 10 samolotów od irlandzkiego przewoźnika. Pomimo sankcji

Więcej o: