Ukraina: odkryto kolejną katownię. Rosjanie próbowali wyciągać od Ukraińców informacje

Ukraińskie władze informują o kolejnej odkrytej rosyjskiej katowni na terenach wyzwolonych spod okupacji Rosjan. Okupanci mieli torturować tam cywilów m.in. za pomocą prądu.

Jak donosi Służba Bezpieczeństwa Ukrainy i prokuratura obwodu mikołajowskiego, Rosjanie urządzili katownię w jednym z domów we wsi Ołeksandriwka przy granicy z obwodem chersońskim. To tereny wyzwolone spod rosyjskiej okupacji podczas listopadowej ofensywy ukraińskiej armii.

Jak czytamy, Rosjanie brutalnie torturowali tam miejscową ludność. Przetrzymywali tam osoby, które nie chciały współpracować z okupantami. Według ustaleń śledczych Rosjanie próbowali torturami pozyskać informacje na temat ruchu oporu. Stosowali duszenie workami foliowymi, bicie i rażenie prądem.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Stosowanie tortur przez Rosjan jest powszechne na okupowanych przez nich terenach. Na wyzwolonych terytoriach znaleziono dziesiątki takich miejsc. Ukraińska prokuratura prowadzi ponad 5 tysięcy spraw dotyczących używania tortur przez Rosjan.

Zobacz wideo Stawka vat do góry, ceny paliw bez zmian. "Przepłacaliśmy od jesieni"

Wojna w Ukrainie

Obecnie najcięższe walki prowadzone są na wschodzie Ukrainy. Tam w pierwszych dniach nowego roku Rosjanie zintensyfikowali ataki. Jak przekazała we wtorek strona ukraińska, ostatniej doby ukraińscy żołnierze odparli szturmy na 13 odcinkach frontu w Donbasie.

Polscy medycy ratują ukraińskich żołnierzyPolscy medycy ratują ukraińskich żołnierzy. "Wszystko będzie dobrze, bracie"

Jednocześnie ukraińska armia na południu wyzwoliła wyspę na Dnieprze. Ukraiński Sztab Generalny donosi też o celnych artyleryjskich uderzeniach na tyłach wroga.

Ukraińcom udało się odbić z rąk Rosjan dużą wyspę Potiomkinską na Dnieprze w pobliżu Chersonia. Ukraińscy żołnierze zawiesili tam flagę państwową.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: