Senegal. Poseł kopnął ciężarną koleżankę w brzuch. Zapadł wyrok ws. dwóch parlamentarzystów

W poniedziałek sąd w Senegalu ogłosił wyrok w sprawie dwóch parlamentarzystów, którzy na początku grudnia zaatakowali ciężarną koleżankę. Jeden z mężczyzn spoliczkował ją, a gdy ta upadła, drugi kopnął ją w brzuch. Kobiecie groziła utrata ciąży.

1 grudnia w senegalskim parlamencie doszło do sprzeczki między posłami, która przerodziła się w bójkę. W poniedziałek 2 stycznia sąd ogłosił wyrok w sprawie dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali swoją koleżankę.

Zobacz wideo Po awanturze zostali wyproszeni z autobusu. 19-latek ze złości rozbił szybę pojazdu. Usłyszał zarzuty

Senegal. Zapadł wyrok w sprawie dwóch parlamentarzystów, którzy kopnęli ciężarną koleżankę w brzuch

Jak podaje agencja Reutera, Amadou Niang i Massata Samb z opozycyjnej partii PUR zostali skazani na sześć miesięcy więzienia oraz zapłatę (łącznie) pięciu milionów franków CFA (ok. 35,5 tys. zł) rekompensaty dla Amy Ndiaye Gniby z rządzącej koalicji Benno Bokk Yakaar. 

Deutsche Welle podaje także, że mężczyźni nie przyznali się do napaści i pobicia, i zamierzają odwołać się od wyroku. - Pozostaną w więzieniu w oczekiwaniu na apelację - powiedział agencji AFP jeden z prawników. Tymczasem zajście było transmitowane w całym kraju.

Więcej aktualnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bójka w tureckim parlamencie, 6 grudnia 2022 r. Turcja. Politycy pobili się w parlamencie podczas debaty [WIDEO]

Awantura w senegalskim parlamencie. Posłance groziła utrata ciąży

Gniby została spoliczkowana przez Samba podczas sesji budżetowej w Zgromadzeniu Narodowym po tym, jak wyśmiała jego uwagi pod swoim adresem. Kiedy posłanka rzuciła krzesłem w parlamentarzystę, została popchnięta na ziemię przez innych posłów, a następnie kopnięta w brzuch przez Nianga. Jak podaje Deutsche Welle, Gniby została po zdarzeniu przetransportowana do szpitala, groziła jej utrata ciąży. 

Napięcia polityczne w Senegalu pogorszyły się po utracie wygodnej większości przez partię rządzącą w lipcowych wyborach parlamentarnych. 

Prezydent Polski Andrzej Duda i prezydent Senegalu Macky Sall Tournée Andrzeja Dudy po Afryce. Prof. Polus: realna walka z narracją Rosji

Więcej o: