Ukraina. Transmisja na żywo nagle została przerwana. Za plecami reportera wybuchła rakieta [WIDEO]

W mieście Drużkiwka rosyjskie ataki rakietowe zniszczyły halę lodową Altair, gdzie szkoleni byli ukraińscy hokeiści i łyżwiarze, uszkodziły też centrum miasta. Eksplozja przerwała relację francuskiego dziennikarza, który na żywo komentował sytuację w Ukrainie.

Rosjanie wieczorem 2 stycznia przeprowadzili atak na Drużkiwkę (obwód doniecki). Zniszczone zostało lodowisko Altair, gdzie odbywały się mistrzostwa Ukrainy, zawody międzynarodowe oraz imprezy kulturalne i masowe. Jedna z rakiet spadła na dzielnicę w centrum miasta. Ze wstępnych informacji wynika, że ucierpiały dwie osoby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Logika działań dyktatorów, którzy postawili wszystko na jedną kartę jest inna, niż krajów demokratycznych"

Wojna w Ukrainie. Relacja reportera przerwana przez rosyjską rakietę

Atak Rosjan na Drużkiwkę został wyemitowany we francuskim kanale telewizyjnym TMC. Studio połączyło się wówczas z dziennikarzem stacji, który był w centrum wydarzeń. Podczas gdy relacjonował na żywo, co się dzieje, doszło do dużej eksplozji, w związku z czym transmisja została nagle przerwana. Prowadzący program był wyraźnie przerażony. 

Prezydent Rosji Władimir PutinWładimir Putin "odczuwa utratę przyjaciół". Powodem jest wojna i taktyka

Ukraina. Arena Altair zniszczona. "To już trzeci dom, który klub stracił przez rosyjskich okupantów"

Arena lodowa Altair była miejscem, w którym działała m.in. największa w Ukrainie szkoły hokeja i łyżwiarstwa figurowego. Obiekt został oddany do użytku w 2014 roku. Od tego czasu korzystał z niego klub HK Donbas Donieck, ośmiokrotny mistrz Ukrainy w hokeju na lodzie. 

"Obiekt był areną mistrzostw Ukrainy, międzynarodowych zawodów, kulturalnych i masowych imprez, ulubionym miejscem rekreacji dla mieszkańców i przyjezdnych w Drużkiwce" - czytamy w opublikowanym na Instagramie oświadczeniu klubu. 

"To już trzeci dom, który klub z Doniecka stracił przez rosyjskich okupantów" - podkreśla HK Donbas. "Od początku wojny rosyjscy okupanci zniszczyli pięć stadionów lodowych [w Doniecku, Mariupolu, Melitopolu, Siewierodonecku, Drużkiwce - red.] " - dodaje. 

 

Wojna w Ukrainie (zdjęcie ilustracyjne)Rosja wystrzeliła "falę dronów" na Kijów. Są przerwy w dostawie prądu

 

Więcej o: