Koszmarna pomyłka na pasku TVP Info. "Jeszcze po Sylwestrze Marzeń dochodzą do siebie"

"Bohaterska obrona Rosji" - taki nagłówek pojawił się na pasku TVP Info w poniedziałek. Można podejrzewać, że jest to pomyłka i to również sugerują komentatorzy. "Jeszcze po Sylwestrze Marzeń dochodzą do siebie" - napisała jedna z osób.

"Rosyjska armia zmienia taktykę prowadzenia walk na Ukrainie. Tak przewiduje ukraiński wywiad wojskowy. Z obserwacji wynika, że Rosjanie przygotowują specjalne grupy szturmowe. W dalszym ciągu do działań na froncie będą też włączać niedawno zmobilizowanych żołnierzy" - mówiła prowadząca program w TVP Info. 

Wiadomościom tym towarzyszył czerwony pasek głoszący: "Bohaterska obrona Rosji". 

"Jeszcze po Sylwestrze Marzeń dochodzą do siebie", "Można pracować na trzeźwo, tylko po co...", "TVP Info już 2 stycznia 2023 roku wygrała de facto konkurs na belkę grozy A.D. 2023 w TVP", "Czekam na komentarz Jarosława Olechowskiego, ale pewnie się nie doczekam" - komentują użytkownicy Twittera. 

Jak dotąd przedstawiciele władz publicznego nadawcy nie odnieśli się do sprawy.

Wojna w Ukrainie. Naloty na Kijów, przerwy w dostawie energii

W ciągu ostatniej doby Rosjanie przeprowadził 51 nalotów, w tym 44 dronami Shahed-136. Wszystkie zostały zestrzelone - poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Część bezzałogowych statków zaatakowała Kijów, w wyniku czego ranny został jeden mężczyzna. Uszkodzona jest część infrastruktury krytycznej - w mieście są przerwy w dostawach elektryczności i ciepła. Nad ukraińską stolicą obrona powietrzna zestrzeliła 20 dronów. Rosjanie wystrzelili także 55 rakiet, w tym w kierunku szpitala dziecięcego w Chersoniu.

Jak czytamy w porannym raporcie sztabu, Rosjanie nadal koncentrują swoje wysiłki na działaniach ofensywnych w kierunku Bachmutu. Starają się poprawić pozycję taktyczną swoich jednostek i prowadzą obronę wcześniej zajętych linii. W okolicach Chersonia trwa przegrupowanie rosyjskich żołnierzy, którzy ostrzeliwują pozycje Ukraińców i obiekty cywilne wzdłuż całej linii frontu. W ciągu ostatnich 24 godzin jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy odpierały także ataki Rosjan w obwodzie ługańskim i donieckim.

Potwierdzono również, że 31 grudnia obszary koncentracji rosyjskiej siły roboczej i sprzętu na okupowanym terytorium obwodu zaporoskiego zostały zniszczone przez pożar. W ciągu ostatniej doby ukraińskie lotnictwo przeprowadziło 13 nalotów na tereny koncentracji personelu i sprzętu Rosjan. Wystrzelono w tym kierunku także pięć rakiet.

Więcej o: