Tajemnicze zaginięcie 40-latki i 3-letniego dziecka pod Śnieżką. Policjanci odnaleźli ciała matki i syna

Blisko tydzień trwały poszukiwania 40-letniej kobiety i jej 3-letniego syna w czeskich Karkonoszach. W poniedziałek ratownicy natrafili na ciała poszukiwanych w masywie Śnieżki.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez czeską policję, w poniedziałek (2 stycznia) w poszukiwaniach zaginionych udział brały wszystkie grupy ratownictwa górskiego w Czechach. Około 150 osób ponownie przeszukało okolice czeskiej miejscowości Pec pod Śnieżką i samą Śnieżkę. Pogoda jest sprzyjająca, dlatego na miejsce skierowany został helikopter. W akcji udział brało także około 20 GOPR-owców z Polski.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Czechy. Tajemnicze zaginięcie matki i trzyletniego dziecka

AKTUALIZACJA: Po południu poinformowano o znalezieniu ciała 40-letniej kobiety i trzyletniego chłopca, którzy od trzech dni byli poszukiwani w czeskich Karkonoszach. Policja wyjaśnia teraz przyczyny śmierci matki i syna.

40-letnia Jane K. i trzyletni Adam C. byli poszukiwani od 27 grudnia 2022 roku. W pierwszy dzień świąt (25 grudnia) kobieta wynajęła pokój w pensjonacie w czeskiej miejscowości turystycznej, w którym miała przebywać do 30 grudnia. Pokój był zamknięty na klucz, a po jego otwarciu policjanci odkryli, że wewnątrz znajdują się rzeczy kobiety. Przed pensjonatem został także samochód 40-latki. 

Zaginięcie Jane zgłosił jej partner i ojciec chłopca. Do tej pory w poszukiwaniach na szeroką skalę udział wzięło 80 policjantów, strażaków i ratowników górskich oraz kilkanaście psów tropiących. Mimo tego nie udało się znaleźć żadnych śladów po zaginionych. 

Policja (zdjęcie ilustracyjne) Zaginęła 11-letnia Jagoda. Zniknęła nad ranem w Nowy Rok

Czescy funkcjonariusze podejrzewają, że kobieta mogła się zgubić lub przejść na polską stronę granicy. Polska policja sprawdziła wówczas wszystkie szpitale i placówki służby zdrowia w regionie - bez skutku. 

Jadwiga Kowalczyk jest jedyną kobietą i najmłodszą ofiarą, która zginęła podczas Grudnia'70 w Szczecinie. Pocisk trafił 16-letnią Jadzię. "Mózg zakopaliśmy w ogródku". Grudzień '70

Więcej o: