Jeremy Renner w krytycznym stanie. Aktor znany z "Avengersów" miał wypadek "związany z pogodą"

Jeremy Renner został poważnie ranny w niedzielnym wypadku. Przedstawiciel gwiazdy przekazał, że aktor jest w krytycznym, ale stabilnym stanie.

Amerykański aktor Jeremy Renner, znany z ról w takich produkcjach jak "The Hurt Locker. W pułapce wojny", "Avengers" czy "Hawkeye" został poważnie ranny w wypadku - poinformował w poniedziałek 2 stycznia "Hollywood Reporter". Do zdarzenia miało dojść w niedzielę 1 stycznia.

Jerzy Skolimowski podczas premiery filmu 'IO' w Olsztynie"IO" Jerzego Skolimowskiego z coraz większą szansą na Oscara

Jeremy Renner poważnie ranny w wypadku

- Możemy potwierdzić, że Jeremy jest w stanie krytycznym, ale stabilnym, z obrażeniami odniesionymi po wypadku związanym z pogodą podczas odśnieżania - powiedział "The Hollywood Reporter" przedstawiciel aktora. - Jest z nim jego rodzina. Otrzymuje doskonałą opiekę - dodał.

Deadline.com podaje, że aktor został przetransportowany do szpitala samolotem. Jak czytamy, Renner ma dom w pobliżu ośrodka narciarskiego Mt. Rose-Ski Tahoe. W sylwestra przez region przeszła burza śnieżna, w wyniku której 35 tys. domów straciło dostęp do prądu. 

Według "The Guardian" aktor opublikował w ostatnim czasie kilka nagrań, które przedstawiały go siedzącego za kierownicą pługa śnieżnego. "Prawie skończyłem ze wzgórzem saneczkowym dla dzieci" - miał napisać.

Pracownik lotniska został wessany przez silnik samolotu. Zginął na miejscuUSA. Pracownik lotniska wessaany przez silnik samolotu. Zginął na miejscu

Kim jest Jeremy Renner?

Jeremy Renner jest amerykańskim aktorem dwukrotnie nominowanym do Oscara - za pierwszoplanową rolę w filmie "The Hurt Locker. W pułapce wojny" (2008) oraz za drugoplanową w filmie "Miasto złodziei" (2010). 

Uwagę krytyków przyciągnął w 2002 roku rolą w filmie "Dahmer" - przyniosła mu ona nominację do nagrody Independent Spirit. W następnych latach aktor pojawił się w takich produkcjach jak "28 tygodni później" czy "Zabójstwo Jesse'go Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda". W 2012 roku Renner rozpoczął pracę nad filmem "Avengers", w którym po raz pierwszy wcielił się w rolę Hawkeye'a.

Zobacz wideo Co nowego u Marvela? Thor jako kobieta i powrót Lokiego
Więcej o: