Ukraina. Ok. 400 rosyjskich 穎軟ierzy mia這 zgin望 jednej nocy w Makiejewce. 300 rannych

Oko這 400 rosyjskich 穎軟ierzy mia這 zgin望 w nocy z soboty na niedziel w okupowanej Makiejewce w obwodzie donieckim - poinformowa豉 ukrai雟ka armia. Kolejnych 300 mia這 zosta rannych.
Zobacz wideo Szrot: Absurdem samym w sobie jest członkostwo Rosji w OBWE

Jak poinformowano, zmobilizowani 穎軟ierze stacjonowali na terenie Szkoły Zawodowo-Technicznej nr 19 w tymczasowo okupowanym mieście Makiejewka w obwodzie donieckim. W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia doszło tam do wybuchu, wskutek którego zginęło około 400 wojskowych, a kolejnych 300 zostało rannych.

"W wyniku nieostrożnego obchodzenia się z urządzeniami grzewczymi, zaniedbania środków bezpieczeństwa, palenia w nieokreślonym miejscu, Mikołaj zapakował do worków około 400 zwłok Rosjan" - przekazał Departament Komunikacji Strategicznej Si Zbrojnych Ukrainy. "Ciekawe, że to wszystko stało się to w sylwestra" - dodał.

Informacje te zostały podane przez ukraińską armię - czekamy na potwierdzenie ich przez stronę rosyjską.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Co się dzieje w Ukrainie?

W ciągu ostatniej doby Rosjanie przeprowadził 51 nalotów, w tym 44 dronami Shahed-136. Wszystkie zostały zestrzelone - poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Część bezzałogowych statków zaatakowała Kijów, w wyniku czego ranny został jeden mężczyzna. Uszkodzona jest część infrastruktury krytycznej - w mieście są przerwy w dostawach elektryczności i ciepła. Nad ukraińską stolicą obrona powietrzna zestrzeliła 20 dronów. Rosjanie wystrzelili także 55 rakiet, w tym w kierunku szpitala dzieci璚ego w Chersoniu.

Jak czytamy w porannym raporcie sztabu, Rosjanie nadal koncentrują swoje wysiłki na działaniach ofensywnych w kierunku Bachmutu. Starają się poprawić pozycję taktyczną swoich jednostek i prowadzą obronę wcześniej zajętych linii. W okolicach Chersonia trwa przegrupowanie rosyjskich żołnierzy, którzy ostrzeliwują pozycje Ukraińców i obiekty cywilne wzdłuż całej linii frontu. W ciągu ostatnich 24 godzin jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy odpierały także ataki Rosjan w obwodzie ługańskim i donieckim.

Potwierdzono również, że 31 grudnia obszary koncentracji rosyjskiej siły roboczej i sprzętu na okupowanym terytorium obwodu zaporoskiego zostały zniszczone przez po瘸r. W ciągu ostatniej doby ukraińskie lotnictwo przeprowadziło 13 nalotów na tereny koncentracji personelu i sprzętu Rosjan. Wystrzelono w tym kierunku także pięć rakiet.

Wi璚ej o: