Nocny atak rakietowy na Kijów. Alarm przeciwlotniczy w całej Ukrainie

Po północy rozpoczął się rosyjski rakietowy atak na Kijów. Ukraińska obrona przeciwlotnicza zniszczyła 32 cele powietrzne - poinformowała na Telegramie wojskowa administracja Kijowa. Nie ma informacji o ofiarach. W mieście ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

Jak informują władze, fragmenty zestrzelonych rosyjskich pocisków spadły w północno-zachodnim rejonie Szewczenkiewskim Kijowa uszkadzając samochód oraz wschodniej dzielnicy Dniprowskiej.

Władze apelują o pozostanie w schronach do chwili odwołania alarmu. Wcześniej przez cały dzień Rosja ostrzeliwała Ukrainę rakietami wystrzelonymi najprawdopodobniej z okrętów na Morzu Kaspijskim.

Ukraiński Sztab Generalny o rosyjskich bombardowaniach

Sztab Generalny Ukrainy informuje, że w ciągu minionej doby Rosjanie wystrzelili na Ukrainę 31 rakiet, przeprowadzili 12 ataków lotniczych i 70 ostrzałów artyleryjskich. Celem bombardowań były przede wszystkim obiekty cywilne i infrastruktura regionów czernihowskiego, sumskiego, kijowskiego, chmielnickiego, donieckiego, zaporoskiego, mikołajowskiego i chersońskiego.

Ponadto Rosjanie przeprowadzili 13 ataków dronami Szahed. W Kijowie po wczorajszym ostrzale jest 20 rannych. Wśród nich - japoński dziennikarz. Rosjanie ostrzelali też Mikołajów. Tam rannych zostało co najmniej sześć osób. Z kolei w obwodzie chmielnickim rannych jest siedmiu cywilów.

Więcej o: