Dowódca rosyjskich wojsk w Ukrainie z orderem od Putina. "Seryjny morderca nagradza innego mordercę"

Dowódca rosyjskich sił w Ukrainie gen. Siergiej Surowikin został odznaczony przez prezydenta Władimira Putina Orderem św. Jerzego III klasy. "Seryjny morderca i terrorysta nagradza innego seryjnego mordercę i terrorystę" - skomentował na Twitterze doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

Prezydent Rosji Władimir Putin złożył w sobotę wizytę w siedzibie Południowego Okręgu Wojskowego. W trakcie wydarzenia wręczył rosyjskim wojskowym medale.

Jedno z odznaczeń - Order Świętego Jerzego III klasy - Putin przyznał generałowi Siergiejowi Surowikinowi, który w październiku został nowym dowódcą rosyjskich sił na Ukrainie.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Order IV klasy trafił z kolei do dowódcy sił powietrznych Rosji Michaiła Teplińskiego.

"Putin odznaczył Surowikina orderem za sukcesy w mordowaniu Ukraińców. Seryjny morderca i terrorysta nagradza innego seryjnego mordercę i terrorystę" - skomentował na Twitterze doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

"Jednocześnie z ich powodu dochodzi do masowych mordów ludności cywilnej. Sylwester..." - dodał.

Zobacz wideo Karnowski o Gowinie: Dokonał honorowego wyjścia. To przykład godny pochwały w polityce

Wojna w Ukrainie. "Putin "świętuje" Nowy Rok zabijając ludzi"

Od sobotniego południa Rosjanie po raz kolejny masowo bombardują ukraińskie miasta. We wszystkich regionach kraju ogłoszono alarm lotniczy. W

Kijowie zginęła jedna osoba, a 20 zostało rannych. Rosjanie rakietami atakowali też Mikołajów na południu kraju - tam rannych zostało co najmniej sześć osób. Z kolei w obwodzie chmielnickim rannych jest siedmiu cywilów.

Skutki rosyjskiego ataku w sylwestra w Kijowie Rosja atakuje w sylwestra. W Kijowie jedna ofiara śmiertelna, 20 rannych

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba napisał w mediach społecznościowych, że sobotni rosyjski atak rakietowy był celowo wymierzony w osiedla mieszkaniowe.

"Zbrodniarz wojenny Putin 'świętuje' Nowy Rok zabijając ludzi. Rosję należy wyrzucić z Rady Bezpieczeństwa ONZ, do której trafiła nielegalnie" - czytamy we wpisie szefa ukraińskiej dyplomacji.

 ***

 Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: