Nie żyje Barbara Walters. Ikona dziennikarstwa miała 93 lata

W wieku 93 lat zmarła Barbara Walters. Była ikoną dziennikarstwa. W 1976 roku jako pierwsza w historii amerykańskiej telewizji kobieta poprowadziła program informacyjny.

Informacje o jej śmierci potwierdziła rzeczniczka, Cindi Berger. - Barbara Walters odeszła spokojnie w swoim domu w otoczeniu bliskich. Przeżyła swoje życie nie patrząc wstecz. Była pionierką nie tylko dla dziennikarek, ale dla wszystkich kobiet - przekazała w rozmowie z CNN.

Walters rozpoczęła swoją krajową karierę w telewizji w 1961 roku jako reporterka, pisarka i członkini panelu w programie NBC "Today". W 1974 roku awansowała na współgospodarza programu. W 1976 roku Walters dołączyła do ABC News jako pierwsza kobieta prowadząca wieczorny program informacyjny.

Prowadziła również dwa autorskie formaty: "The Barbara Walters Specials" i "10 Most Fascinating People". W 1984 roku współprowadziła również program "20/20".

Przeprowadzała wywiady z każdym prezydentem i pierwszą damą od czasu Nixonów

Walters przeprowadzała wywiady z dużymi nazwiskami. W czasie swojej kariery rozmawiała z każdym prezydentem USA i pierwszą dama od czasów Richarda i Pat Nixonów.

Barbara Walters i prezydent Barack ObamaBarbara Walters i prezydent Barack Obama Fot. Pablo Martinez Monsivais / AP Photo

Jedną z najważniejszych rozmów była ta przeprowadzona z Moniką Lewinsky w 1999 roku. Lewinsky wyznała prawdę o swoim romansie z prezydentem USA Billem Clintonem. Materiał oglądało 48,5 miliona widzów. 

W 1977 roku z egipskim przywódcą Muhammadem Anwarem as-Sadat - późniejszym laureatem Pokojowej Nagrody Nobla i premierem Izraela Menachemem Beginem. 

W kolejnych latach gościła w domach celebrytów w ramach programu "Barbara Walters Specials". W talk-show "The View" zapraszała kobiety do omawiania codziennych wydarzeń z pierwszych stron gazet.

Z programu odeszła w 2014 roku. Jeszcze przez dwa lata pozostawała współpracowniczką ABC News w niepełnym wymiarze. - Wiedziałam, że nadszedł czas. W głębi serca powiedziałam sobie: Chcę odejść, dopóki robię dobrą robotę - powiedziała.

Więcej o: