Niespokojna noc w Ukrainie. Kolejny atak dronów. Zełenski: Rosja brnie w ślepy zaułek

W nocy Rosjanie ponownie zaatakowali Ukrainę dronami kamikadze. Ukraińskie służby informują, że żaden z celów nie został trafiony. Ołeksij Kułeba zaapelował do mieszkańców, aby pozostali w schronach i przypomniał, żeby nie nagrywali pracy wojska. - Z każdym takim uderzeniem Rosja tylko brnie coraz głębiej w ślepy zaułek - mówił prezydent Wołodymyr Zełenski.

W nocy w obwodzie kijowskim, czerkaskim i kirowohradzkim ponownie ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Jak podają ukraińskie służby, nad tymi regionami kolejny raz pojawiły się drony kamikadze. 

Szef administracji obwodu kijowskiego Ołeksij Kułeba informuje, że siły obrony przeciwlotniczej odparły atak. Ze wstępnych informacji wynika, że żaden z celów nie został trafiony. Na miejscach zestrzelenia dronów pracują służby - podał Kułeba.

W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych czytamy, że żołnierze strącili dziewięć dronów szturmowych typu Szahed, produkcji irańskiej i jeden rosyjski dron typu Merlin w rejonie Dniepropietrowska i Zaporoża.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: W sprawie Patriotów wiarygodny był tylko pierwszy wpis Błaszczaka

Jednocześnie Administracja Wojskowa Kijowa podała w mediach społecznościowych, że w mieście przez całą noc działała obrona powietrzna. Szef stołecznej administracji wojskowej Ołeksij Kułeba zaapelował też do mieszkańców, aby pozostali w schronach i przypomniał, żeby nie nagrywali pracy wojska. 

Masowy atak Rosjan. Zełenski: Rosja tylko brnie coraz głębiej w ślepy zaułek

W czwartek Rosjanie po raz kolejny masowo ostrzelali ukraińskie miasta. Prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował, że ukraińskie wojsko w sumie zestrzeliło 54 rosyjskie rakiety i 11 dronów szturmowych. Ukraiński resort spraw wewnętrznych podał z kolei, że w wyniku rosyjskich ostrzałów zginęły trzy osoby, a kolejne sześć osób jest ranne. Wśród poszkodowanych jest dziecko.

Wołodymyr Zełenski w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych podkreślał, że rosyjskie ataki są bezcelowe. - Z każdym takim uderzeniem rakietowym Rosja tylko brnie coraz głębiej w ślepy zaułek. Mają coraz mniej rakiet. Status największego państwa terrorystycznego na świecie jeszcze długo będzie miał konsekwencje dla Rosji i jej obywateli. A każda rakieta tylko potwierdza, że to wszystko musi się skończyć trybunałem - powiedział ukraiński przywódca.

Papież Benedykt XVI Nieoficjalnie: Benedykt XVI cierpi na niewydolność nerek

Prezydent Zełenski poinformował również, że w związku z rosyjskim ostrzałem w większości regionów Ukrainy występują przerwy w dostawie prądu. Jak powiedział, największe problemy są w obwodach kijowskim, lwowskim, odesskim, chersońskim i na Zakarpaciu.

Jarosław Kaczyński Kaczyński spędzi sylwestra w szpitalu. Ale i tak "instruuje swoich ludzi"

Więcej o: