Watykan zabrał głos ws. stanu zdrowia Benedykta XVI. "Jest przytomny i świadomy"

Stan papieża emeryta Benedykta XVI jest poważny, ale stabilny - poinformował watykański rzecznik prasowy. - Papież senior dobrze odpoczął ostatniej nocy, jest zupełnie przytomny i świadomy - oświadczył Matteo Bruni.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej przypomniał również, że papież Franciszek ponawia wezwanie do modlitwy za Benedykta XVI i prosi, aby duchowo towarzyszyć papieżowi emerytowi w tych w trudnych godzinach. 

Diecezja rzymska zachęca parafie i wspólnoty do zjednoczenia się na modlitwie za swego emerytowanego biskupa. O modlitewnej pamięci zapewnili też biskupi Niemiec, Afryki, Ameryki Łacińskiej i obu Ameryk. Do modlitwy wezwał również zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. Swiatosław Szewczuk nazwał Benedykta XVI "Wielkim Świadkiem" naszych czasów. Przypomniał także swe listopadowe spotkanie z Papieżem Seniorem, który zaniepokojony sytuacją na Ukrainie zapewniał, że modli się za tamtejszy naród.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Agencja ANSA: Noc pod ciągłym nadzorem lekarzy

We czwartek rano włoska agencja prasowa ANSA, powołując się na kontakt z osobą związaną z klasztorem Mater Ecclesiae, podaje, że stan zdrowia Benedykta XVI "nie zmienił się w porównaniu do wczoraj". Emerytowany papież przez całą noc był pod ciągłym nadzorem lekarzy. Monitoring stanu zdrowia będzie kontynuowany w najbliższych godzinach. "Stan ciężki, ale stabilny" - dodaje ANSA, pisząc o Benedykcie XVI. 

Biuro Prasowe Watykanu poinformowało w środę, że stan zdrowia 95-letniego Benedykta XVI się pogorszył, głównie z powodu zaawansowanego wieku. Papieża seniora odwiedził tego samego dnia papież Franciszek.

Więcej o: